Kişisel Gelişim

En İyi 5 Beden Dili Kitabı

instagram takipçi hilesi

İletişim denildiğinde insanın aklına sadece söz ve yazı ile yapılan şekil gelir. Ancak, iletişimin bir de beden bili ile yapılanı vardır. Beden dili ile iletişim sağlanırken; jet, mimik, el – kol hareketleri gibi  birçok fiziksel öge, psikolojik açıdan hissedilenleri açığa çıkartır. Beden diline verilebilecek en basit örnek: Yalan söyleyen bir kişinin, karşısındaki insanla göz kontağı kurmakta zorluk çekmesidir. Beden dili kitapları ise, karşı tarafın hareketlerinin ne anlama geldiğini öğrenmek amacı taşır. Bazı insanlar ise beden dilini öğrenerek manipülasyon tekniklerine başvurmayı tercih eder. En iyi 5 beden dili kitabı, iletişimin temel ögelerinden olan fiziksel hareketleri anlamlandırmak üzere yazılmıştır.

En İyi 5 Beden Dili Kitabı

1. Beden Dili – Joe Navarro

en iyi 5 beden dili kitabı

Kitabın yazarı Joe Navarro, eski bir FBI ajanıdır. FBI ajanlarının sahip olduğu eşsiz deneyimlerden faydalanarak kitabı oluşturan yazar, eserini oluştururken Marvin Karlins’in bilgi becerisini de kullanır. Marvin Karlins, Princeton Üniversite’sinde psikoloji eğitimi almıştır. İkili engin bilgilerini bir araya getirerek ortaya mükemmel bir kitap çıkarmıştır.

Kitabı okuyarak insanlarla ilişkileri güçlendirerek, kime güvenmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca karşıdaki insanı jest ve mimiklerinden tanıyabilirsiniz.

2. Beden Dili Kutsal Kitabi – Judi James

beden dili kitabı

İlk yayınlanma tarihi 2000 yılına tekabül eden “Beden Dili Kutsal Kitabı”, ” ilk olarak yazım dili ile ilgi çekiyor. Sade, anlaşılır ve esprili anlatım tekniği ile okuyucusuna beden dilini öğreten kitap, insan hareketlerini yorumlamak açısından detaylı bilgilere yer veriyor. Yazar, kitapta yazan bilgileri başka hiçbir yerde bulamayacağınız konusunda oldukça iddialı. Kitabı okurken önemli gördüğünüz ya da ileride işe yarayacağını düşündüğünüz yerlere işaret koyarak her ortamda insanları tahlil etmek konusunda uzmanlaşmış olursunuz.

3.En İyi 5 Beden Dili Kitabı: İnsan İlişkilerinde Nasıl Çok Başarılı Olursunuz? – Leil Lowndes

en iyi 5 beden dili kitabı

İlk yayınlanma tarihi 2011 olan kitap, daha çok karşı tarafı etkilemek ve ilişkileri geliştirmek gibi konularda bilgi veren özelliğe sahip. İnsan ilişkilerinde bir türlü başarılı olamıyorsanız ya da karşınızdaki insanla iletişim konusunda başarısız oluyorsanız kitabı okumanız oldukça önemlidir. Ayrıca, kitap kadın – erkek ilişkilerinde “konuşacak konu bulamayanlar”a ışık tutan nitelik taşıyor.

4. Dikkat Vücudunuz Konuşuyor – Ahmet Şerif İzgören

dikkat vücudunuz konuşuyor

Ahmet Şerif İzgören, diğer kişisel gelişim kitaplarında olduğu gibi beden dili konusunda da okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor. Beden dilinin ne anlama geldiğini, jest ve mimikleri kullanmanın önemini açıklayan kitap, iş hayatındaki ilişkilerin gelişmesine de yardımcı oluyor.

5. Aşkımın Beden Dili – Aşkım Kapışmak

aşkımın beden dili

2014 yılında yazılan kitap, ikili ilişkiler ya da iş hayatı değil de, aşk konusunda yardımcı olacak bilgiler sunuyor. Özellikle platonik aşıkların kafasındaki soru işaretlerine cevap veren kitabı okuduktan sonra, hislerinizin karşılıklı olup olmadığını, karşı tarafın hareketlerinin ne anlama geldiğini ve beden dilini kullanarak karşı tarafı etkilemeyi anlatıyor.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu