Alışveriş Rehberiİnternet ve WebKişisel Bilgisayarlar ve Donanımları

En İyi 10 Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

instagram takipçi hilesi

En İyi 10 Wifi Güçlendirici Tavsiyesi adlı konumuzda sizler ile çoğumuzun yaşadığı internet sorununu gidermek için araştırmalarımızı paylaşacağız. Ülkemize gelişinin üzerinden henüz 30 yıl bile geçmemiş olan internet, şu anda günlük hayatımızın değişmez bir parçası haline gelmiş vaziyettedir. Eğlenceden profesyonel yaşama tüm konularda internet hayatlarımızda büyük bir rol oynamaktadır.

En İyi 10 Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

Durum böyle olunca da internet ağının kalitesi ve hızı da gayet önemli hale geliyor. Fakat sinyal tarafında yaşanan aksaklıklar maalesef bu durumu zorluğa çevirebilmektedir. Özellikle de ofislerde ya da büyük evlerde ikamet eden kişiler, Wi-Fi bağlantısında sorun yaşayabilmektedir.

Biz de bu sebeple sizler için en iyi WiFi sinyal güçlendirici tavsiye listesi oluşturduk. İşte en iyi wifi güçlendiriciler;

En İyi 10 Wifi Güçlendirici Tavsiyesi

Tenda A9 

wifi guclendirici 2

En iyi WiFi sinyal güçlendirici tavsiyelerimizde ilk sıralarda Tenda A9 yer alıyor. Xiaomi modelinin güçlü rakiplerinden olan Tenda A9, fiyat olarak da benzerliğe sahip.

Modelin en büyük vaatlerinden birisi güçlü sinyal desteği olmasıdır. WiFi kapsama alanını 200 metrekareye kadar genişletebilen ve 2 anteni sayesinde bu cihaz aynı zamanda oldukça başarılı bir optimizasyona da sahiptir. Böylece, cihazdan çıkan sinyaller daha kalıcı ve geniş alana yayılıyor.

Özellikle geniş evlerde kullanmak için gayet uygun bir yapıya sahiptir. Dikey ve yatay WiFi sinyali paylaşması da mümkün olan model 300 Mbps’ye kadar internet hızını da dağıtabilmektedir.

Modeli kolayca kurulumunu yaparak kullanıma başlayabilirsiniz. Tek tuşla aktif hale gelip wifi sinyalini artıran modelde, akıllı LED sinyal göstergesi de bulunuyor. Bu göstergeye göre de cihazı en uygun nereye yerleştirebileceğinizi öğrenebilmektesiniz. TENDA A9 modeli cihazda, hareket halinde olduğunuz sıralarda bile otomatik olarak telefonunuza bağlanabilmektedir.

Xiaomi Mi Wifi Pro

wifi guclendirici 1

Xiaomi Mi Wifi Pro, en çok satılan wifi güçlendirici modelleri arasında yer almaktadır. Düşük ağ sorununu ortadan kaldırmaya hazır olan Xiaomi300 Mbps veri hızı akışı sağlayabilen modelde 2 adet anten bulunuyor. Cihaz 2.4 GHz bandında çalışsa da 300 Mbps’ye kadar aktarım yapma desteği bulundurduğunu da belirtelim. Yalnızca prize takıp kullanabileceğiniz wifi güçlendiricinin kurulumunu telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Xiaomi ürettiği cihazlar ile birçok kullanıcının gönlüne taht kurmuş ve özellikle de düşük bütçeye sahip kişilerin sığınacağı limanlar arasında yer almaktadır. Ve böylece herkese hitap eden bir sinyal güçlendirici olmaktadır.

Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise şüphesiz otomatik güncelleme desteğinin olmasıdır. Xiaomi Mi Wifi Pro ağa bağlı olduğu zamanlarda güncellemeleri kontrol ediyor ve en son sürümde çalıştığına emin oluyor. Ayrıca küçük tasarımı ve şık görünüşü ile internet sorununuzu çözerken görüntü kirliliğine de neden olmuyor.

Mercusys ME10

wifi guclendirici 3

WiFi sinyal güçlendirici tavsiye listemizde yer alan bir başka öneri ise Mercusys markası tarafından üretilen ME10 modeli yer almaktadır. Uygun fiyata da sahip olan bu ürün Wi-Fi alanını genişletmek isteyen kullanıcıların yardımına yetişiyor.

Kolay kurulumu ile de kullanımına olanak sağlamaktadır. 300 Mbps hızı destekleyen Mercusys ME10, evinizdeki ölü noktaların büyük oranda azalacağını hatta tamamen yok olacağını iddia etmektedir. WPS düğmesi ile çok basit bir kuruluma olanak sağlayan bu cihaz doğrudan kablolu internete de bağlanabiliyor.

Cihazın üzerinde yer alan LED gösterge ve eşleştirme düğmesi ile kurulumun başarı ile tamamlanması gerekmekte. Ürünün sade görünümü ayrıca çirkin bir görüntü oluşturmanın önüne geçiyor.

Asus RP-N12

wifi guclendirici 4

Listemizin sıradaki tavsiyesi Asus markası oluyor. RP-N12 modeli özellikle hayranlarının tercih etmesini tavsiye ettiğimiz bir WiFi sinyal güçlendirici ile karşımıza çıkıyor.

Model kompakt tasarımı ve şık görüntüsü ile evinizin dekorunu bozmayacak bir tasarıma sahiptir. Kolay kuruluma sahip olması bu tip cihazlarda en can alıcı unsurlardan birisi oluyor. Asus RP-N12 modeli de bu konudan geri kalmıyor.

Orta boyuttaki evler için ideal olan bu cihaz 2 adet anteni ile 300 Mbps hıza kadar destek veriyor ve 2.4 GHz bandında çalışma sağlıyor. Bunun haricinde “Roaming assist” özelliği ile de evinizdeki en güçlü sinyale otomatik olarak bağlanmanıza destek oluyor.

TP-Link TL-WA854RE

wifi guclendirici 6

Listemizdeki bir sonraki ürün TP-Link TL-WA854RE modelidir. WPS şifreleme türü ile güvenli bir kullanım sunan TP-Link TL-WA854RE, kolay kurulumu ile kısa sürede hazır hale gelmektedir. Akıllı sinyal gösterge ışığı ile 5 farklı kademede sizi bilgilendiren modeli en az 3 çubuk güç alabileceğiniz yere konumlandırmanız gerekmektedir. Telefonunuza indireceğiniz uygulama üzerinden de birçok ek özelliğe erişim sağlayabilmektesiniz.

Xiaomi Mi Router 4A

wifi guclendirici 9

Bir başka öneri modelimiz Xiaomi Mi Router 4A’dır. Bulunduğu ortamda en uç noktalara bile eşit sinyal gücü göndererek kullanıcıyı memnun etmeyi başaran Xiaomi Mi Router 4A, akıllı hata düzeltme özelliği ile de zayıf sinyalleri otomatik olarak tespit ederek düzenler. Böylelikle internette dolaşırken kopma veya yavaşlama sorunu yaşamazsınız. Fiber internet alt yapısını destekleyen bu cihaz, 100 metre üzerinde çekim mesafesi sağlayabilmektedir. Güvenli ağ kullanımı ile öne çıkan güçlendirici modeli en fazla 128 farklı cihaza bağlantı verebilmektedir.

Tenda AC5

wifi guclendirici 5

En iyi WiFi sinyal güçlendirici tavsiye lisemize devam ederken karşımıza bir başka Tenda modeli çıkıyor. AC5 modeli ile 5 GHz bandına da hitap eden Tenda, daha yüksek hız isteyen kullanıcılar için gayet makul bir seçim olarak yer almaktadır.

Üstelik bu ürünün tek özelliği 5 GHz bandına değil, fiber erişimi olan kullanıcılara da hitap etmesi oluyor. 100 Mbps hıza kadar fiber erişimi olan kullanıcılara destek sağlayan Tenda AC55 GHz bandına bu sayıyı 867 Mbps’ye çıkarmaktadır.

Cihazda diğer ürünlerden farklı olarak da dört anten bulunmaktadır. Yine bu model orta boyuttaki daireler için uygundur. Çift bant teknolojisi ile üretilen AC5 modelinde yer alan akıllı trafik önceliği, daha yüksek hızın mobil cihazlara dağıtılmasını sağlıyor.

Bu ürünün en başarılı özelliklerinden birisi de misafir ağı oluyor. Ayrıca, IPv6 protokolü ile gecikme süresi en aza inmektedir. Kurulumunun da kolay olması her kullanıcı için oldukça iyi bir tercih olarak yer almaktadır.

Keenetic City 750 Mbps

wifi guclendirici 7

Keenetic City 750 Mbps  ürünü bir sonraki tavsiye modelimizdir. Dual image özelliği sayesinde hafızası iki bölüme ayrılarak temel yazılımı yedek olarak saklayan Keenetic City 750 Mbps modeli 3 adet 5 dBi gücünde antene sahiptir. Hem 4 adet LAN hem de WAN olarak ayarlanabilen bu ürün kablolu ağ cihazlara bağlama imkanı sunmaktadır. Wifi ağını güçlendirmenin yanı sıra siber tehditlere karşı da koruma sağlayan bu ürün mobil uygulaması ile de kolay kullanım sunmaktadır.

Tp-Link Archer VR300

wifi guclendirici 8

WiFi sinyal güçlendirici listemizin en pahalı ürünlerinden biri olan Tp-Link Archer VR3001200 Mb/s’ye kadar bağlantı hızı ile mükemmel internet deneyimi sunmaktadır. Evinizde veya ofisinizde internetsiz yer bırakmayan wifi güçlendiricisinde 4 adet harici anteni ile sinyalleri en uzak noktalara kadar yayılabilmektedir. Güvenlik özellikleri ile de istenmeyen durumların önüne geçen Tp-Link Archer VR300’ün kurulumu uygulama üzerinden basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Everest Ewr-301

wifi guclendirici 10

Listemizin son sırasında Everest Ewr-301 modeli yer almaktadır. Sahip olduğu güçlü işlemci sayesinde 300 Mbps bağlantı hızına çıkabilen Everest Ewr-301, tüm kablosuz cihazlara sorunsuz bağlantı imkanı sunmaktadır. Kurulumunu kolayca yaparak kullanıma başlayabileceğiniz bu cihazda LAN ve WAN bağlantı girişleri mevcuttur. 2 adet anteni ile çekim gücünü artırarak kullanıcıyı memnun eden bu cihazda üst düzey güvenlik özellikleri ile birçok bildirim aydınlatması da bulunmaktadır.

En İyi 10 Wifi Güçlendirici Tavsiyesi ile İlgili Videolar

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu