Yaşam

En İlginç Dini Ritüeller

Dünya'nın dört bir yanından en ilginç dini ritüeller nelerdir? Çok şaşıracaksınız.

instagram takipçi hilesi

Dünya üzerinde yaklaşık 4000 tane din vardır. Hal böyle olunca birçok farklı ibadet şekli de vardır. İşte en ilginç dini ritüeller arasından seçtiklerimiz:

1. Çarmıha Germe

din

Çarmıha germe ritüeli, Filipin’li Hristiyanlar tarafından yapılan bir ibadet biçimdir Bu ibadet biçiminin amacı ise peygamberin çektiği acıları hissetmektir.

2. En İlginç Dini Ritüeller: Hindu Piercing Takma

din

Güney Hindistan’lılar tarafından yapılan piercing takma ritüeli, vücudun çeşitli yerlerine takılan pieringlerin vücuda acı çektirmesi sonucu oluşur. Piercing takılan yerlere yüz ve dil de dahildir. Bu dini ritüelin amacı ise; Tanrı Murugan’ın düşmanını alt etmesidir. Tanrı Murugan’ın düşmanının mızraklı olması da bu ritüelin sebepleri arasında yer alır.

3. Ufo Dini ( Aetheius)

en ilginç dini ritüeller

1990 yılında kurulan bu dine mensup kişiler, dünya dışı kozmik bir efendinin varlığına inanırlar. Dinin amaçları arasında; insanların dünya dışındaki varlıklar ile işbirliği yapabilecek seviyeye getirilmesi yer alır. Dine inanan kişiler Mesih’in bir gün uçan bir daire ile birlikte dünyaya geleceğine inanırlar.

5. En İlginç Dini Ritüeller: Şii Mezhebi

din

İslamiyet’in Şii’lik Mezhebi’ne mensup kişiler tarafından bu ritüel yaygın bir şekilde tekrar edilir. Her senenin belli bir gününde Hz. Muhammed’in torunu Hüseyin’in acısını paylaşmak isteyen kişiler kendilerini kırbaçlar. Hatta bu kırbaçlama o kadar ciddidir ki üstleri kan ile kaplanana kadar devam ederler.

6. İple Atlama

en ilginç dini ritüeller

Pasifik Okyanus’unun adalarından birinde Bunlap Köyü’nde yürütülen oldukça ilginç bir gelenek vardır. “Gkol” ismi verilen bu geleneğe göre; gönüllü insanlar kendini yüksek bir yerden bağlayarak atlarlar. Ne kadar yüksekten atlarlar ise Tanrı’nın kendilerini o kadar çok kutsayacaklarına inanan insanlar, boyunlarının kırılma riskini de göze alırlar.

7. En İlginç Dini Ritüeller: Fula’lı Kadınlar

en ilginç dini ritüeller

Fula’lı kadınlar tarafından uygulanması gereken bu ritüel, kadınların yüzüne dövme yaptırmasını gerektirir. Buna göre; kadınlar yüzlerine dövme yaptırmadan yetişkin olarak kabul edilmezler ve evlenemezler.

8. Brezilya – Matis Kabilesi Ritüeli

en ilginç dini ritüeller

Brezilya’daki Matis kabilesinde oldukça korkunç bir ritüel vardır. Buna göre; genç erkekler ava çıkacakları zamanlar gözlerine zehir dökerler. Bu sayede görüş kabiliyetlerinin artacaklarını düşünürler. Ayrıca; bu ritüelde genç erkekler ava çıkmadan önce güzelce dövülür ve kırbaçlanır.

9. En İlginç Dini Ritüeller: Mandan Kabilesi

en ilginç dini ritüeller

Mandan kabilesinde yaşayan erkeklere uygulanan ritüel, duyanları hayrete düşürecek cinstendir. Erkek olarak kabul edilmek istenen Mandan gençlerine ilk olarak 4 günlük oruç tutma şartı koşulur. Fakat 4 gün bekleyerek oruç tutan gençler hala erkek olarak kabul edilmez. Çünkü devamında da göğüslerine şiş saplanması ve tavana asılmaları gerekir. Ritüel boyunca herkesin gülmesi de zorunludur. Genç erkek bayılana kadar beklenir. Ritüelin son aşaması ise erkeğin serçe parmağının kesilerek Tanrı’ya bahşedilmesidir.

Kaynak
Onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu