Kişisel Bakım

En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri

instagram takipçi hilesi

Saç rengi, biz kadınlar için çok önemli konulardan bir tanesidir. Öyle ki zaman zaman saçlarımızın renginde değişiklik yaparız ve bunu yapmaktan da büyük bir keyif alırız. Her mevsime her ruh haline uygun mutlaka bir renk tercihimiz vardır. İşte bizler için bu denli önemli bir konuda olan saç rengi, bizi olduğumuzdan daha canlı, enerjik ve güzel gösterebilirken, bunun tam tersi de olabilir.

2018 ilkbahar yaz sac renkleri

Saçımızı boyayacağımız renge karar vermeden önce dikkat etmemiz gereken ilk şey cilt tonumuzdur. Çünkü cilt rengimize uygun rengi seçmezsek renk ne kadar güzel olursa olsun bize uymayacaktır. Bu nedenle tenimize uygun saç rengini seçebilmek çok önemli bir husustur.

Sizler için oluşturduğum bu yazıda, en çok tercih edilen saç renklerini ve bu renkleri kimlerin kullanabileceğini inceledik. Siz de önerilerime kulak vererek kendinize uygun renginizi seçebilir, böylelikle harika bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hadi başlayalım!

resized 6f9c5 44f5e539balkopugusacrengiboyasi

Bal Köpüğü

Özellikle yaz dönemlerinde pek çok kadın tarafından tercih edilen bal köpüğü rengi, çok canlı ve enerjik bir görünüm sağlar. Bu rengi açık ve buğday ten rengine sahip kişiler kullanırsa renk daha çok kendini belli edecek ve yakışacaktır. Eğer ten renginiz uygun değilse makyaj desteği ile ten renginizi ayarlayarak bu  rengi, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Altın Sarısı Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Çilek Sarısı

Yeni yeni moda olan saç renklerinden olan çilek sarısı, sarı ile kızın birleşmesi ile oluşan sıcak ve göz alıcı bir renk. Daha çok buğday ve bronz ten rengine yakışan bu renk özellikle yaz mevsimlerinin vazgeçilmezi. Bu rengi ister tüm saçınızda ister saçlarınızın arasında balyaj olarak kullanabilirsiniz. Güneşin enerjisini yansıtan çilek sarısı, size tazelenmiş bir görünüm sağlayacaktır.

küllü kumral saç renkleri

Küllü Kumral

Küllü kumral rengi, Avrupai bir havası  olduğundan dolayı çok sevilerek kullanılan saç renklerinden bir tanesi. Bronz ve açık tenli kadınların tercih edebileceği bu renk; size asil bir kava katacak, girdiğiniz ortamda dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Küllü kumral rengine ek olarak uçlarına balyaj ile sarı tonlar attırarak daha hareketli ve canlı bir saç rengine sahip olabilirsiniz.

Bakır Saç Rengi ve Saç Modelleri

Sultan Bakırı

Hürrem Sultan’ın saç rengi olarak da tanınan bu renk, uzun yıllardır kadınların gözdesi olan renklerden bir tanesidir. Kumral ile kızıl aralığındaki bu saç rengi özellikle açık ve buğday tenlilere çok yakışmakta ve etkileyici bir görünüm sağlamaktadır. Fakat esmer kişilerde hoş durmayan ve onları kapatan bir renktir. Bu nedenle kullanırken mutlaka ten renginizle uyumunu göz önünde bulundurun.

mavi siyah sac rengi hangi tene yakisir

Mavi – Siyah

En klasik renklerden olan ve birçok kadının vazgeçemediği mavi siyah saç renginin, kadınlara gizemli ve çekici bir hava kattığı herkes tarafından bilinmektedir. Öyle ki pek çok kadın bu renkten hiç sıkılmadan kullanmaktadır. Her ten rengine uyum sağlayabilen ender renklerden bir tanesidir. Özellikle kumral, esmer ve buğday tenli kadınlarda seksi ve etkileyici bir hava yaratmaktadır.

balyajlı ombreli sarı bej saç

Dingin Bej

Bu dönemin en sık kullanılan renklerinden olan dingin bej rengi,  birçok kişi tarafından tercih edilmekte. Hem sıcak hem de soğuk renk notalarını içerisinde barındıran bu saç rengi, her türden ten rengine yakışmaktadır. Yeni neslin sarısı olarak bilinen dingin bej, daha uzun yıllar kadınların saçlarını süsleyeceğe benziyor.

Kaynak
vogue

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu