Ev ve BahçeYaşam

En Çok Elektrik Tüketen 10 Cihaz

instagram takipçi hilesi

En fazla elektrik tüketen 10 cihaz nedir? Tüketiciler tarafından sıklıkla merak edilen bu soru, elektrik faturalarının artmaya başlamasıyla birlikte daha fazla dikkat çeker hale geldi. Bazı cihazlar elektrik tüketimi konusunda oldukça verimli olsa da, bazıları tam bir bütçe düşmanı. Eğer siz de neden elektik faturasının bu kadar fazla olduğunu merak ediyorsanız yazımızın tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

1. En Çok Elektrik Tüketen 10 Cihaz: Fırın

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Fırın en çok elektrik tüketen cihazlar arasında yer alıyor. Elektrik tasarrufu yapmak isteyen kişilerin sık sık fırını açmaması gerekiyor. Eğer haftada birkaç kez fırında bir şeyler pişiriyorsanız muhtemelen faturanız da kabarık gelecektir. Ayrıca seçtiğiniz fırının da enerji tasarrufu yapması önemli detaylar arasında.

2. Saç Kurutma Makinesi

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Saç kurutma makinesi, elektrik konusunda oldukça yüksek fatura gelmesine neden oluyor. Bu noktada saç kurutma makinesinin özellikleri oldukça önemli detaylar arasında yer alıyor. Bir kurutma makinesi almadan önce özelliklerine bakarak, elektrik dostu olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

3. Klima

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Klima yaz – kış fark etmeksizin elektrik faturalarının kabarık gelmesine yol açıyor. Eğer evinizde bir klima varsa mümkün olduğunca kullanmamanızı, doğal yöntemlerle ortamın ısısını düşürmenizi tavsiye ediyoruz. Ancak mutlaka kullanmanız gerekiyorsa klimanın bilindik bir markanın enerji sınıfı düşük olan modeli olması önemli ayrıntılar arasında yer alıyor.

4. Isıtıcı

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Kış aylarında ısınmak oldukça zor oluyor. Özellikle doğalgazın pahalılığından şikayetçi olan kişiler ısıtıcı kullanmayı tercih ediyor. Ancak ısıtıcının da kombiden aşağı kalır yanı yok. Isıtıcı en fazla elektrik tüketen ev aletleri arasında bulunuyor.

5. En Çok Elektrik Tüketen 10 Cihaz: Ütü

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Evin olmazsa olmaz eşyalarından olan ütü, pahalı elektrik faturasıyla karşılaşmanıza neden oluyor. Ütü kullanımını azaltmanız, mümkün olduğunca ütü istemeyen kıyafetler kullanmanız tavsiye ediliyor.

6. Şofben

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Elektrikli şofbeniniz varsa bilin ki elektrik faturanız da kabarık gelecektir. Şofben, faturaya doğrudan etki ediyor. Elektrik tasarrufu konusunda hazırladığımız yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

7. Buzdolabı

elektrik tasarrufu

Geldik en önemli ev eşyalarımızdan olan buzdolabına. Buzdolabı elektrik faturalarına doğrudan etki ediyor. Özellikle enerji sınıfı düşük bir markaysa. Bu noktada küçük bir ipucu da verelim. Buzdolabının dondurucu kısmı buzlandıysa, daha fazla güç tüketiyor. Bu da doğrudan faturayı etkiliyor. Buzlanma problemine karşı eriterek kullanmanız ve karlama yapmasına izin vermemeniz önemli detaylar arasında yer alıyor.

8. Bilgisayar

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Eğer evinizde bilgisayar varsa ve sürekli fişte takılı duruyorsa, elektriği çok fazla tükettiğini belirtmemiz gerekiyor. Fişte takılı duran ev aletleri, faturanın en büyük düşmanları arasında yer alıyor.

9. En Çok Elektrik Tüketen 10 Cihaz: Mikrodalga Fırın

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Mikrodalga fırın oldukça pratik kullanım imkanı sunuyor. Ancak eğer elektrik faturalarınız yüksek geliyorsa bilin ki bunun sebeplerinden bir tanesi de mikrodalga fırın kullanımıdır. Mikrodalga fırını güç tüketimi konusunda inceleyerek seçim yapmanız oldukça önemli detaylar arasında yer alıyor.

10. Kahve Makinesi

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz

Birçok kahve makinesi elektrik faturalarını arttırıyor. Eğer kahve makinesinin fişi  sürekli takılıysa ve günde birkaç defa kahve tüketiyorsanız iki defa düşünmeniz gerekiyor. Kahve makinesi, faturanın yükselmesine neden oluyor. Bunun yerine kahvenizi dışarda içmenizin daha hesaplı olduğunu düşünüyoruz.

Evde En Fazla Elektrik Tüketen 10 Cihaz Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu