Emojilerle Atasözleri

instagram takipçi hilesi

Teknolojinin hızlı gelişmesiyle birlikte, teknolojinin için de bulunan bütün sektörler ve alt grupları, buluşlar da günümüzün hızlı değişimine ayak uydurdu. Tuşlu telefonlardan beri var olan emojiler de bundan nasibini alan buluşlardan biri. Yazışmalarda kullanılan emojilerin bile hayatımızda önemi arttı. Bazen bir cümle ile bile anlatmak istediğimizi, bir emoji semboliyle anlatabiliyoruz. Bu da teknolojinin hızıyla gelişen ve buna ayak uyduran dünyanın eseridir.

Emojilerin Kullanım Alanları

Emojilerle başta da dediğim gibi, özellikle ikili ilişkilerde çok fayda sağlayan ve bazen bir paragrafta bile anlatmak istediğimizi, bir emojiyle karşı tarafa hislerimizi aktarabiliyoruz. Bu iyi bir gelişme! Emojiler sadece ikili ilişkilerde değil birçok alanda olukça işe yarayan bir buluş. Öyle ki son dönemlerde moda olan ve televizyon talk Showlarında da kullanılan emojilerle şarkı sözlerini tahmin etme gibi, bu alanda ticari gelişmelere kadar ilerleyen bir sürece eşlik ediyor.

Emojilerle Atasözleri ve deyimler

Son dönemlerde artan talepler doğrultusunda emojiler ile günlük hayatımıza daha giriyor olması, farklı uygulamalarda da bunun kullanımı konusunda da “neden olmasın?” sorusunu ortaya çıkarıyor. Emojilerle atasözü yazma uygulaması gözüme çarpan en yeni olaylardan biri. Bu uygulama sayesinde, emojilerle atasözleri yapıyor veya yapılan atasözlerini tahmin ederek, doğru cevabı bulmaya çalışıyorsunuz.

Bu sayede eğlenceli vakit harcarken, diğer yandan pratik yaparak, zekanızı geliştiriyorsunuz. Bir nevi beyin jimlastiği de diyebiliriz. Konuyla ilgili olarak merak edip araştırdığım için ve kendim de bunu kullandığımdan gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Sizler için birkaç tane aşağıda, deyimlerden ve atasözlerinden oluşturulan emojilere örnek vermek istiyorum:

emojilerle atasozleri

Yukarıda bulunanlar sadece bir kaçı. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak, Word dosyasında bulunan emojileri A4 kağıda basarak veya taletten, bilgisayardan oynayabilirsiniz. Başlamadan önce, yarışacak olan gruplar 2,4,6,8 ‘li şeklinde ayarlayabilirsiniz. Öğretmen, öğrenci veya aile içinde, arkadaşlarınızla, a4 kağıda bastırarak kolaylıkla oynayabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu