Yabancı Kadın Ünlüler

Emma Mackey Kimdir?

instagram takipçi hilesi

emma mackey 7
Tam adı: Emma Margaret Tachard-Mackey / Emma Mackey
Doğum tarihi: 4 Ocak 1996
Doğum yeri: Le Mans, Fransa
Boyu: 1.74 m
Eşi:
Çocuk (ları):
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Emma Mackey kimdir? Emma Mackey, 4 Ocak 1996 yılında Fransa’nın Le Mans şehrinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Emma Margaret Tachard-Mackey’dir. Babası okul müdürü, annesi ise hayır kurumlarında gönüllü olan çalışmaktadır. Baba tarafından Fransalı olan Emma Mackey’in annesi İngilizdir. Üniversite yıllarına kadar Fransa’nın Sablé-sur-Sarthe şehrinde büyüyen Mackey, üniversite için İngiltere’ye taşınmıştır.

Leeds Üniversitesi’nde eğitim görmeye başlayan Emma Mackey, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Öğrencilik yıllarında tiyatroyla ilgilenen Mackey, birçok oyunda yer almış ve çoğu oyunun yönetmenliğini üstlenmiştir. Sonralarda tiyatroya karşı ilgisi azalında kendisini modelliğe yöneltmiştir. Modellik yapmaya başladıktan sonra ise keşfedilerek oyunculuk kariyeri başlamıştır.

Oyuncu olarak televizyonlarda yer almaya başlamadan önce de çevirmenlik, bakıcılık gibi birçok işte çalışmıştır. 2016 yılında mezun olduktan sonra ilk televizyon projesine imza atmıştır. Badger Lane isimli tv filminde yer alan Mackey, Michelle isimli bir karakteri canlandırmıştır.

2018’de Summit Fever isimli projede yer almış ancak yine beklediği çıkışı yapamamıştır. 2019 yılında Netflix’in orijinal dizilerinden olan Sex Education isimli dizinin seçmelerine girmiş ve Maeve Wiley rolünü kapmıştır. Yayınlandığı günden beri çok sevilen ve konuşulan dizi 2020’de 2. sezonunu geride bırakmıştır. Dizi halen devam etmektedir.

2020 ve 2021 yıllarında yayınlanacak 2 sinema filmi bulunan Emma Mackey, şimdiye kadar gösterdiği performanslarıyla olumlu eleştiriler almıştır. Ayrıca Margot Robbie‘ye benzerliği de kendisinin gündem olmasını sağlamıştır.

Dizi ve Filmleri

  1. Badger Lane – 2016
  2. Summit Fever – 2018
  3. Sex Education – 2019
  4. Death on the Nile – 2020
  5. Eiffel – 2021

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu