Film & Dizi Önerisi

Eltilerin Savaşı Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2020 yılı yapımı Eltilerin Savaşı filmi yönetmenliğini Onur Bilgetay’ın yaptığı, Türk komedi filmidir. Aynı zamanda oyuncu kadrosunda da yer alan Gupse Özay, filmi senaryosunu yazmıştır. 31 Ocak 2020 tarihinde vizyona giren Eltilerin Savaşı herkesin izlerken eğlenerek vakit geçirebileceği, oyunculukları ve hikayesiyle beğenilen başarılı bir yapımdır. Muzaffer Yıldırım’ın yapımcılığını üstlendiği komedi filminin konusuna gelin birlikte bakalım.

eltilerin savasi 1 685x978

Eltilerin Savaşı Film Konusu

Eltilerin Savaşı filmi, iki elti olan Gizem ve Sultan ismindeki gelinlerin birbirleriyle mücadelesini konu almaktadır. Selim ve Fatih adındaki iki kardeşle evlenen Sultan ve Gizem eltiliğin hakkını sonuna kadar vermektedir. Ailenin ilk gelini Sultan, gösterişi seven, kaynanasını, evini ve kocasını kısacası sevdiklerini paylaşmayı sevmeyen kıskanç bir gelindir.

Bunun üzerine eşinin kardeşi Fatih, Gizem’le evlendiği günden itibaren kıskançlıkları başlar. Kız istemeden düğün sonrasına kadar tatlı tatlı başlayan elti çekişmeleri, Gizem’in de canına tak etmesiyle birlikte eğlenceli bir savaşa döner. Normalde çok sakin ve umursamaz bir kadın olan Gizem, eltisi Sultan’ın laf sokmaları ve kumpaslarına dayanamayarak yoldan çıkar ve ikili arasında mücadelenin hırsı artar.

Kaynanalarının sahip olduğu apartmandan dolayı hepsi aynı binada oturmaktadır. Apartmanın en güzel ve büyük evi de kaynanalarının evidir. İki elti kaynanalarının büyük evinin ilk torun sahibi olan çocuklarına verceğini öğrendikten sonra aralarındaki savaş bu sefer çocuk yapma yarışına dönüşür.

eltilerin savasi 3 685x456

Nihayet hamile olan iki elti son sürat çekişmelerine devam edecektir. Ancak zamanla işin dozu kaçmaya başlayacaktır. Bu iki elti işler yoldan çıkmadan birbirleriyle anlaşmanın bir yolunu bulabilecek midir?

eltilerin savasi

Eltilerin Savaşı Oyuncu Kadrosu

Eğlenceli sahnelerle dolu filmin oyuncu kadrosu da bu sahneleri başarıyla izleyiciye aktaran isimlerden oluşmaktadır. Filmin senaryosunu yazan aynı zamanda da başroldeki eltilerden birisi olan oyuncu Gupse Özay‘a diğer elti rolünde eşlik eden isim Merve Dizdar’dır.

Eşlerini canlandıran isimler ise Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu’dur. Filmin odağında her ne kadar eltiler yer alsa da Ferit Aktuğ ve Uraz Kaygılaroğlu’nun ikili sahneleri de ayrıca başarılıydı.

eltilerin savasi

Filmde yer alan diğer isimler ise Füsun Demirel, Hülya Duyar, Ali İpin, Kubilay Tunçer ve Sanem Yeles’tir.

Gupse Özay, 2016 yılında da senaryosunu yazıp yine başrollerinde yer aldığı Görümce filmiyle de büyük beğeni toplamış ve başarılı olmuştur. Yarattığı karakterler ve hikayeleriyle Türk sinemasında yapılan komedi de akla gelen en önemli isimlerden birisi olmuştur. Son filmi Eltilerin Savaşı’nı 3 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Netflix platformunda bulabilirsiniz.

Filmin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu