Yerli Kadın Ünlüler

Eliz Sakuçoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Eliz Sakuçoğlu
Tam adı: Eliz Sakuçoğlu
Doğum tarihi: 1984
Doğum yeri: Antakya / Türkiye
Boyu: 1,68 m
Ailesi: Duygu Sakuçoğlu  (Kardeşi, ameliyatla erkek oldu: Poyraz Sakuçoğlu)
Eşi: Murat Boz (2008-2012)
Çocuk (ları): yok
Mesleği: Model, Stilist, Oyuncu
Aktif Yılları: 2005’ten bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Eliz Sakuçoğlu kimdir? Eliz Sakuçoğlu, son zamanlarda sık sık magazin gündeminde, paylaşımlarıyla yer alsa da aslında mesleki açıdan modellik, tasarımcı ve bir zamanlar oyunculuk deneyimiyle de bilinen bir isimdir. Bunun dışında özel hayatıyla ilgili olarak, Murat Boz ile evliliğiyle de gündem olmuştur.

Eliz Sakuçoğlu, 1984 yılında Antakya’da dünyaya gelmiştir. Duygu adında kardeşi vardır. Ancak kız kardeşi Duygu Sakuçoğlu, ameliyat ile cinsiyetini değiştirmiş ve adı Poyraz Sakuçoğlu olarak isim almıştır. Henüz altı yaşındayken, ailesiyle birlikte, Antakya’dan Almanya’ya taşınmışlar. Almanya’da Bremen’e yerleşmişler.

Eliz Sakuçoğlu, eğitimini Almanya’da Bremen’de görmüştür. Eğitimi sırasında harçlığını çıkarmak için bir mağazada çalışmıştır. Ünlü simaların alışveriş yaptığı bir mağazanın atölyesinde tasarımcı olarak çalışmıştır.

Anne ve babası 1992 yılında boşanmışlar ve ardından Sakuçoğlu 2005 yılında İstanbul’a taşınmış. Burada kaydolduğu Gaye Sökmen ajans ile fotomodellik işi almaya başlamış ve modelliğe başlamıştır.

Modellik yaparken, diğer yandan Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 8 ay gibi bir süre eğitim aldı. Bu eğitiminin sonrasında da Ediz Hun‘lu ve Hülya Koçyiğit‘li Asla Unutma adlı dizide rol almıştır. Usta isimlerle ilk rolünü alan Sakuçoğlu, oyunculuk anlamında ilk ve son projesidir.

Eliz Sakuçoğlu’nu Türkiye en çok, 205 yılında yayınlanan ve Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı Fear Factor yarışmasında birinci olarak tanımıştır. Bu yarışmadan 50 bin TL ödül kazanmıştır.
Eliz Sakuçoğlu, 10 Ekim 2008 yılında Murat Boz ile dünya evine girdi. Ancak çift anlaşamayınca, 14 Ağustos 2012 yılında boşandılar. Beran Benan ile 2015 yılı ile 2017 yılları arası bir birliktelikleri oldu.

Sakuçoğlu modellik, oyunculuk, moda tasarımcılığı, imaj danışmmanlığı gibi meslekleriyle, birçok ünlü isimle çalışmıştır. Hatta birçok ünlü ismin klip çekimleri için tasarımlarını üstlenmiştir.

Eliz Sakuçoğlu İngilizce, Fransızca ve Almanca dilleri iyi derecede bilmektedir.Kendi adıyla olan youtube kanalında spor, yaşam, gezi ve lifestyle türünde videolar yayınlamaktadır.

Başta da söylediğim gibi her ne kadar magazin gündeminde sıkça yer alsa da aslında birçok yeteneğiyle Türkiye’de bilinen isimlerden biridir.

Eliz Sakuçoğlu Filmleri ve Dizileri :

  • 2005 – Asla Unutma (Tv Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu