Elif Doğan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Elif Doğan
Tam adı: Elif Doğan
Doğum tarihi: 6 Eylül 1994
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.62 m
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Elif Doğan kimdir? Elif Doğan, 6 Eylül 1994 İstanbul doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusudur. 2012 yılından beri çeşitli reklam ve kitaplar için seslendirme yapan Elif Doğan, İstanbul Üniversitesi’nde okumaktadır. İngilizce Öğretmenliği bölümüne girdikten sonra Konservatuvar’da Müzikal bölümünde yan dal yapmaya başlamıştır. Uzun yıllar şan eğitimi alan ve müzikal oyunlarda yer alan Elif Doğan, Broadway to Broadway isimli müzikal topluluğa katılarak oyunculuk hayatına başlamıştır.

Bu topluluğa katıldıktan sonra Batı yakası hikayesi, Saç spreyi, Küçük deniz kızı gibi birçok oyunda yer alan Doğan, 2016 yılında profesyonel anlamda ilk oyunculuk adımını atmıştır. İlk sinema filmi olan Kayıp İnci isimli Su Kutlu ve İsmail Hacıoğlu’nun yer aldığı filmde oynamıştır.

Aynı sene ilk televizyon dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz isimli yapımda Suna olarak karşımıza çıkmıştır. Show Tv’nin bu dizisinde 6 bölüm yer almıştır. Bu dizinin ardından yine aynı yıl Hayat Bazen Tatlıdır isimli dizide Zeynep karakterini canlandırmıştır. O dizide de macerası kısa sürmüştür.

2017 yılında başlayan fenomen dizilerden olan Çukur isimli diziye Hale karakteriyle giriş yapmıştır. Bu dizide Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu gibi birçok önemli isimle birlikte oynamıştır.

2018 yılında Darısı Başımıza isimli dizide Mehmet Ozan Dolunay’la başrollerde yer almıştır. Aynı zamanda bu dizide Devrim yakut, Açelya Topaloğlu, Nergis Kumbasar gibi birçok başarılı oyuncuyla çalışmıştır.

2019 yılında Zengin ve Yoksul isimli diziyle Aleyna Erdemli karakteriyle izleyici karşısına geçen Elif Doğan’ın büyük bir şanssızlıkla bu dizide reytinglere kurban giderek final yapmıştır.

2020 Ocak sonunda son olarak Aşk Tesadüfleri Sever filminin 2.siyle hayranlarının karşısına çıkmıştır. Filmde Sema karakterine can vererek Nesrin Cavadzade, Yiğit Kirazci, Aytaç Şaşmaz gibi isimlerle çalışmıştır.

Elif Doğan, aynı zamanda profesyonel dansçılıkta yapmaktadır. Üstelik hobi olarak şarkı söylemeyi çok seven Doğan, çalıştığı birkaç projesinde de kamera karşısında şarkı söylemiştir.

Elif Doğan Dizi ve Filmleri

  1. 2016 Kayıp İnci
  2. 2017 Emoji Filmi
  3. 2017 Şirinler 3: Kayıp Köy
  4. 2017 Bezmi Ezel
  5. 2020 Aşk Tesadüfleri Sever 2
  6. 2016 Aşk Laftan Anlamaz
  7. 2016-2017 Hayat Bazen Tatlıdır
  8. 2017-2018 Çukur
  9. 2018 Darısı Başımıza
  10. 2019 Zengin ve Yoksul

Videoları

 

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu