Elif Buse Doğan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

elif buse doğan 1
Tam adı: Elif Buse Doğan
Doğum tarihi: 16 Mart 1993
Doğum yeri: Kocaeli / Türkiye
Boyu: 1.62 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2008 yılından bu yana
Resmi Web Sitesi: elifbusedogan.com
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Elif Buse Doğan Kimdir? Elif Buse Doğan, 16 Mart 1993 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya gelmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim hayatını Kocaeli’nde tamamlamıştır. Aslen ailesi Sivas kökenlidir. 2000 senesinde dedesinden vasıtası ile çalmayı öğrendiği bağlama ile müzik yaşamına ilk adımını atmış oldu. İlkokul eğitimine devam ederken Kocaeli‘nde ilköğretim okulları arasında düzenlenen ses yarışmasına katılmış ve 2002-2003-2004 yıllarında 3 sene üst üste Türk Halk Müziği dalında birinci olmuştur.

2008 senesinde mezun olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı‘nda Türk Halk Müziği, bağlama, solfej ve nazariyet eğitimleri almıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi korosunda 2004 ve 2008 seneleri arasında koristlik ve solistlik yapmıştır. Lise eğitimini Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi‘nde almıştır. Bu okulda piyano ve keman eğitimleri almıştır. Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi adına birçok ses yarışmalarına, konserlere ve festivallere katılmıştır. 2007 senesinde Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı‘nda armoni ve keman eğitim almıştır.

Elif Buse Doğan, 2008 senesinde Kocaeli Oda Orkestrası‘nda keman icracısı görevinde 2 sene boyunca yer almıştır. Bu orkestra ile birçok konsere katılmıştır. 2010 senesinde, Bizim KOCAELİ Gazetesi‘nin Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile organize ettiği Geleneksel Liseler Arası Ses Yarışması‘nın birinci turunda Türk Halk Müziği alanında birinci olmuştur. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı‘nda Ses Eğitimi ve Türk Halk Müziği bölümünü kazanmıştır. Aynı şekilde TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarına girmiş ve kazanmıştır.

Eğitim Hayatını Başarılı Şekilde Tamamlamıştır

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nı birincilik ile bitirmiştir. Yüksek Lisans eğitimini ise Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda almış ve başarılı şekilde tamamlamıştır. Doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü‘nde halen almaktadır. Lisans eğitimini aldığı dönemde Prof. Dr. Erol Parlak ve Prof. Dr. Can Etili Ökten olmak üzere birçok alanında usta öğretmenden yorum, üslup ve tavır dersleri almıştır.

Elif Buse Doğan, 2014 senesinde kapılarını açan Aysun Gültekin ile Ustalık Sınıfı’nda da yer almıştır. TRT İstanbul Radyosu Yurttan Sesler Korosu ile  pek çok festival ve konsere katılmıştır. 2012 ve 2013 seneleri arasında Zafer Gündoğdu’nun hazırlayıp sunduğu TRT Müzik ekranlarında her hafta canlı olarak yayınlanan “Can-ı Gönül” isimli programda yer almıştır. Yine bu zaman zarfında pek çok özel kanal, radyo, konser ve festivallerde türkülerini icra etmiştir.

2013 senesinde “Azerbaycan Ordu Günü” organizasyonunda Bakü-Yeşil Tiyatrosu‘nda solist olarak yer almıştır. 2014 senesinde Ardahan Valiliği‘nin katkıları ile çıkarılan “Ardahan Türküleri” isimli albüm projesinde görev almıştır. Birçok albüm çalışmasına imza atan Doğan, her hafta pazar akşamı saat 21:00’da yayınlanan “Nefesten Sese” adlı eğlence programını Serkan Çağrı ile beraber sunmaktadır.

Elif Buse Doğan Şarkıları

 1. Gülüm Soldu
 2. Bir Ayrılık Türküsü
 3. Gel Sevduğum
 4. Demmi Demmi
 5. Ağlarım
 6. Telli Turnam
 7. Sallan Boyuna Bakayim
 8. Sabahtan Kalktım Yıkadım Yüzümü
 9. Bir Nefes Gibi
 10. Karanfil Olacaksın
 11. Aşağıdan Gelen Telli Turnalar
 12. Ömrüm
 13. Gibi Gibi
 14. Erzurum Ovaları
 15. Ey Ağalar Hangi Derde Yanayım
 16. Küp İçinde Nişasta
 17. Ben Annemi İsterim
 18. Gel Ey Gönül Mülk Edinme Bu Dehri
 19. Sabah Güneşi Doğmuş
 20. Karalar Bağladım
 21. Aşk’ın Yolu
 22. Kahveciyem Zarım Yok
 23. Senin Olaydim
 24. Şu Kanlı Zalimin Ettiği İşler
 25. Dağların Dumanı Var
 26. Bihaber
 27. Göçmen Kızı
 28. Kırma Hatırımı Gül Yüzlüm
 29. Dağların Ardı Gazel
 30. Ölmezsem Eğer
 31. Haşıl
 32. Hayır Duası

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=DCgqyyU1yEE

Fotoğrafları

Kaynak
Elif Buse Doğan Kişisel Web Sitesi

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu