Ekin Olcayto Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ekin olcayto 10
Tam adı: Ekin Olcayto
Doğum tarihi: 1975
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Eşi: Levent Yıldırımtürk (e. 2012, b.2014)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu, radyocu
Aktif Yılları: 1993 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Ekin Olcayto kimdir? Ekin Olcayto, 1975 yılında dünyaya gelmiş Türk sunucu, spikerdir. 1993’te radyoculuk yaparak başladığı kariyerine haber spikeri ve sunucu olarak devam etmiş ve yükselmiştir. Bugüne kadar birçok program sunan Olcayto, halen Haber Global’de çalışmaktadır.

1995 yılında Best FM radyosunda çalışmaya başlayarak radyoculuk alanında profesyonel kariyerine başlamıştır. Bir yıl sonra ise Star TV‘de program yapmaya başlamıştır. 2009‘a kadar Show Radyo‘da “Abuk Prenses” programını 16 yıl boyunca yapmıştır. Aynı zamanda bir yandan Kanal D, Star TV ve Show TV gibi kanallarda yine programlarda yer almaya devam etmiştir. Bir dönem Kandemir Konduk tiyatrosunda oyunculuk yapmaya aşlamıştır

Tiyatroda yer almaya başladıktan sonra Ekin Olcayto, TRT‘nin dikkatini çekmiştir. Daha sonrada TRT‘de Sabah Kuşağı, Eurovision ve Hafta sonu programlarını yapmıştır. 2000 yılında habercilik alanına NTV‘den aldığı teklifle geçiş yapmıştır. Sonraki 3 sene boyunca NTV‘de haberleri sunmuştur. Daha sonra Cine 5‘te ve Kanal 1 kanallarında Ana Haber’de spikerlik yapmıştır.

2000 yılında “Dialog Başarı Ödülü”ne layık görülmüştür. 2008 yılından bu yana Kanaltürk kanalının Ana Haber programlarının spikerliğini yapmaktadır. Can Gürzap ve Arsen Gürzap‘ın kurduğu Dialog Anlatım ve İletişim Okulu’nda uzun süredir eğitmenlik yapmaktadır. Aynı zamanda İpek Üniversitesi‘nde yeni açılan İstanbul Sinema Akademisi’nde spikerlik ve sunuculuk bölümlerinde eğitmenlik yapmaktadır.

Ekin Olcayto, 2012 yılında Levent Yıldırımtürk ile evlenmiş, 2014 yılında boşanmıştır.

Ekin Olcayto Çalıştığı Kanallar

  1. Star Tv
  2. Kanal D
  3. Show Tv
  4. NTV
  5. Kanaltürk
  6. HaberGlobal

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=9jlpIYGeB7c

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu