Yerli Kadın Ünlüler

Eda Taşpınar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

eda taspinar 10
Tam adı: Eda Taşpınar
Doğum tarihi: 1 Mayıs 1980
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Ailesi: Kenan Yontunç(dede), Teoman Taşpınar, Suzan Yontun
Sevgilisi: 
Mesleği: Tasarımcı, İş kadını
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Eda Taşpınar kimdir? Eda Taşpınar, 1 Mayıs 1980 İstanbul doğumlu Türk girişimci, tasarımcı ve iş kadınıdır. Babası Moda Deniz Kulübü’nün Başkanı Teoman Taşpınar’dır. Çocukluğu Moda Deniz Kulübü’nde geçmiştir. 11 yaşında ailesiyle Miami’ye taşınmıştır.

Boca Raton’da 2 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye dönerek eğitimini Robert Kolej’inde devam ederken son senesinde bırakmıştır. Ardından London College of Fashion’da bir yıl eğitimin sonrasında Central School of St.Martins’de moda eğitimine başlamıştır.

Moda eğitimi aldıktan sonra Londra’da Armani, Vivienne Westwood, Maxmara, Stella McCartney gibi markalarla birlikte çalışmıştır. Moda editörlerine asistanlık yaptıktan sonra kendi tasarımlarını yapmaya başlamıştır. 2012 yılında Yıldız Dükkanı isimli kendi şirketini kurmuştur. Bu markayla güneş yağları, at kuyruğu bitkisi şampuanı ve doğal at kılı fırçası gibi ürünler üreterek Türkiye çapındaki zincir kozmetik markalarıyla çalışmıştır.

Şirketinin vizyonu “kadınları mutlu etmek” olan Eda Taşpınar, sosyetenin en bilinen isimlerinden birisidir. Kozmetik sektörünün yanı sıra büyük markalara özel aksesuar ve giyim koleksiyonları hazırlamıştır. Tv kariyerine CNN Türk’te yaptığı Trendikon programıyla başlamıştır.

Taşpınar’ın dedesi, Kenan Yontunç, Türkiye’nin ilk Türk heykeltraşı olan ve aynı zamanda Atatürk’ün heykeltıraşı olan ünlü sanatçıdır.

Eda Taşpınar, halen birçok marka için tasarımlara devam etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu