Yerli Kadın Ünlüler

Ecem Dinçkal Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ecem Dinçkal
Tam adı: Ecem Dinçkal
Doğum tarihi: 4 Eylül 1999
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:…
Burcu: Başak
Ailesi:…
Sevgilisi:  
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 2022’den günümüze
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Ecem Dinçkal kimdir? Türk televizyon spor haberleri sunucusudur. Çeşitli spor kanallarında haber muhabirliği yapmaktadır.

Ecem Dinçkal Hayatı

Ecem Dinçkal 4 Eylül 1999 tarihinde dünyaya gelmiştir. Genç ve güzel sunucu İstanbul Kadıköy’de doğmuştur. İlkokul ve ortaöğretim eğitimlerini hangi okullarda tamamladığı hakkında net bir bilgi bulunmamakta. Ancak lise eğitimini Sınav Koleji bünyesinde tamamladı.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavına giren yetenekli isim Türkiye sıralamasında ilk 2000 içerisinde yer almayı başardı. Daha sonrasında ise lisans eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladı. Burada Sinema ve Televizyon Bölümü’nü bölüm birincisi olarak başarıyla tamamladı.

Lisans eğitimine devam ettiği dönemlerde Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’ne katıldı. Akademi de sunuculuk ve spikerlik eğitimleri aldı. Daha sonrasında ise Boğaziçi Üniversitesi’nde TOEFL sınavı için kurslara katıldı. Ardından TOEFL sınavında başarılı bir puan elde ederek ABD’ye gitti.

ABD’de bulunan San Francisco Kaplan Dil Okulu’nda İngilizce dil eğitimi aldı ve başarıyla tamamladı. Bunun yanı sıra okulun sosyal medya hesaplarının yöneticiliğini de kendisi gerçekleştirdi. Diğer bir yandan San Francisco Film Okulu’nda da eğitim aldı. Burada Sinema Sanatı ve Film Analizi eğitimlerini tamamladı. Eğitimi esnasında çeşitli sanat ve reklam filmlerinin çekim süreçlerinde aktif yer aldı.

ABD’deki eğitimlerini tamamladıktan Türkiye’ye geri döndü. Ülkeye geri dönüş yaptıktan sonra lisans eğitimini tamamlamak için iki kısa metrajlı film ve belgesel çekti. Bu çalışmalarını Serdar Akar ve Osman Sınav’ın atölyelerinde gerçekleştirdi. Çektiği film projelerinden bir tanesi festivalde yayınlandı ve büyük ilgi topladı.

Ecem Dinçkal Sunuculuk Kariyeri

Ecem Dinçkal yurtdışı ve lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra sunuculuk kariyerine başladı. İlk olarak O3 ve Netflix’in ortak projesi olan Aşk Taktikleri isimli yapımda yönetmen asistanı olarak yer aldı. Daha sonrasında ise sunuculuk alanında kendini geliştirmek için Infront Sports Media’da stajyer olarak görev aldı.

Staj süresi boyunca Türkiye Voleybol Federasyonu, Galatasaray Nef, Bitci McLaren ve Türkiye Basketbol Federasyonu gibi önemli projelerde spor sunucusu olarak yer aldı. Diğer bir yandan bu süreçte Kadir Has Üniversitesi’nde bulunan Spor İletişimi eğitimlerine katılmaya hak kazandı. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamladı.

2022 yılına gelindiğinde ise Türkiye’nin önemli haber kanalları arasında yer alan Haber Global bünyesinde sunucu olarak çalışmaya başladı. Bilhassa spor haberleri sunuculuğuyla ön plana çıkan Ecem Dinçkal geniş kitleler tarafından tanınmaya ve takdir görmeye devam ediyor.

Videoları

Fotoğrafları

Elifnur Özcan

Yaklaşık 5 senedir aktif olarak içerik yazarı olarak çalışmaktayım. Çok sayıda web sitesi için çeşitli konularda içerikler hazırladım. Ancak özellikle bilgi verici ve okuyucuya birşeyler katacak içerikler hazırlamaktan keyif duyuyorum. MaksatBilgi ailesine henüz yeni katıldım. Ancak işinize yarayacak ve okurken keyif alacağınız içerikler hazırlayacağıma inanıyorum. Şimdiden keyifli okumalar :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu