Yerli Kadın Ünlüler

Ebru Polat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ebru-Polat-10
Tam  adı : Filiz Sarıkaya (Ebru Polat)
Doğum Tarihi : 30 Haziran 1983
Doğum Yeri : İzmir / Türkiye
Boyu: 1.70 m
Mesleği : Şarkıcı, Avukat
Burcu: Yengeç
Aktif yılları : 2007 ‘den bu yana
Plak şirketleri: Dirlik Müzik (2007),Seyhan Müzik (2008-2009),Dokuz Sekiz Müzik (2011),Musicom Müzik (2012-Halen)
Resmi sitesi :  ebrupolat.com
spotify connect compatibility logo
Sosyal Medyada
Facebook Sayfasi twitter instagram

Hakkında

Yaptığı şarkılarla ,açıklamalarla, fotoğraflarıyla, bakış açısıyla ,videolarıyla, sosyal  paylaşımlarıyla her zaman gündemde olmayı başaran bir şarkıcı olan Ebru Polat Kimdir? Biyografisinde en güncel ve en bol içerikle size sunmaya çalışacağım.

Ebru Polat , 30 Haziran 1983 tarihinde İzmir, Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Gerçek adıysa Filiz Sarıkaya‘dır. Sahne adı olarak Ebru Polat’ı kullanmayı tercih etmiştir.

Eğitimini, 2005 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak tamamladı. Akabinde ise master için psikoloji alanına yönelecekti ancak fikri değişti. Bir süre avukatlık mesleğini yaptı.

Ebru Polat, avukatlık mesleğini icra etmek yerine müziğe yöneldi . Ama bu onun sanatla olan tutkusu ilk kez bu yaşlarda değildi. Daha çocukken bale eğitimi almış ,müzikle ilgili ilkokul korosunda yer almıştı. Küçük yaşlardan beri zaten müzisyenlik ve dans ile ilgiliydi. Bu yüzden de avukatlığı bırakarak, tekrar müzisyenliğe dönüş yaptı desek yeri olacak.

Polat, müzik kariyeri için Londra’ya gitti. Burada Royal Akademide müzik eğitimi aldı. Yani öylesine yapmak için değil eğitimini de alarak işini yapmak isteyen biriydi. Müzikle ilgili eğitimini aldıktan sonra, Türkiye’ye geri döndü. Artık müzik kariyeri için her şey hazırdı!

2009 yılında ilk albümü olan Çok Geç‘i piyasaya sürdü. Bu albümde aynı isimli parçası olan Çok Geç ‘in sözü Sezen Aksu‘ya aittir. Bu albümde Sezen’den aynı zamanda Seni Yerler parçasını da tekrar kendi tarzıyla yorumladı.

Ebru Polat,2010 yılında ikinci albümü olan Kap Ayazı ‘nı yayınladı. Bu albümde Fettah Can, Serdar Ortaç, Murat Güneş ve Sezen Aksu‘nun şarkıları vardı. Aynı zamanda da bu albümde sözü ve müziği kendisine ait olan Delikanlı Kız şarkısı da vardı.

2011 yılında ise Dinle 2011 albümünü piyasaya sürdü. Bu albümde yine o çok hayran kaldığı ve sevdiği sanatçı Sezen Aksu’dan Haydi Git adlı parçayı tekrar yorumladı. Bu albümde ayrıca Mutlu Ol Yeter, Artık Sevmeyeceğim isimli hit olan parçaların tekrar yorumlarıyla birlikte coverları da yer alıyordu. Bayağı bir ilgi gören bir albümdü. Yine aynı yıl Olanlar Oldu adlı teklisini yayınlandı.

2012 yılında Ebru Polat, Kaçın Kurasıyım isimli albümünü yayınladı. Sözleri usta söz yazarı Aysel Gürel’a ait olan Hani Dünya Tatlısı adlı parçayı yorumladı.

2013 yılında Hediyem olsun ve Günaha davet adlı teklilerini piyasaya sürdü. 2015 yılında da Çilli bom adlı parçayı tekrar yorumladı. Ardından da 9 şarkısından oluşan 9 Hit adlı albümünü yayınladı.

Ebru Polat, 2016 yılında Dokun bana  ve 2017 yılında Hava Çok Sıcak albümlerini piyasaya sürdü.

Polat, kendine has tarzıyla yaptığı şarkıları ile, tekrar yorumladığı parçalar ile ve magazin gündeminin ilgi odağı olmaya başaran, adını sürekli duyduğumuz isimlerden biri.Daha uzun yıllar kendini bizden gizlemeyecektir. Aynı zamanda da zaten gizlemesini de istemiyoruz.

Ebru Polat’ın Albümleri 

 1. 2007- Çetin Ceviz
 2. 2008-Çok Geç
 3. 2009- Kalp Ayazı
 4. 2011 Olanlar Oldu
 5. 2011-Dinle
 6. 2012 Kaçın Kurasıyım
 7. 2013 Hediyem Olsun
 8. 2013 Günaha Davet
 9. 2014 Çilli Bom
 10. 2015- 9 Hit
 11. 2016 – Olanlar Oldu
 12. 2017 – Hava çok sıcak

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleWikipedia

6 Yorum

 1. 2017 Haziran ayına ait Ebru Polat – Hava Çok Sıcak adlı video klibi video galerisine eklenmiştir.

 2. Ebru Polat’ın sayfasına 2015 yılına ait fotoğraflar eklenmiştir.Ayrıca videolar tekrar düzenlenmiştir.

 3. Ebru Polat’ın 2014 Twitter hesabından paylaştığı ve yaz fotoğrafları eklenmiştir.Biyografi bilgi yazılarının sürekli güncelliğine dikkat etmekteyiz.

 4. Ünlünün Biyografisi baştan sona düzenlenmiştir.Videolar ve Yeni Resimler eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu