Yaşam

Düşünce Gücüyle Üstesinden Gelinebilecek 6 Hastalık Nedir?

instagram takipçi hilesi

düsünce 3

İnsanlar küçük bir beden kırgınlığı, hafif baş ağrıları veya halsizlik, yorgunluk gibi durumlarda ilk olarak ağrı kesicilere sarılmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde ağrı kesici almak pek de sağlıklı bir şey değildir. Fakat her birimizin evinin belirli bölgelerinde 2-3 farklı çeşit ağrı kesici yer almaktadır. Peki, her halsizlik ya da ağrı sorununda ilaçlara sarılmak yerine düşünce gücünüzün farkına varmayı hiç denediniz mi?

İşte, düşünce gücüyle önüne geçebileceğiniz rahatsızlıklar şunlardır;

1-) Baş Ağrısı

düsünce 1

Baş ağrınız arttığı zaman bulunduğunuz ortamdan daha temiz ve ferah bir yere geçmeyi deneyin. Eski hoş anılarını anımsatacak birkaç fotoğrafınıza bakın. O anki mutluluğu, hisleri yeniden duymaya gayret edin. Tekrar aynı yerdermiş gibi gözlerinizi kapatıp o anları düşünün ve yaşayın. Bir sahil kenarında olduğunuzu ve denizin vermiş olduğu huzur ortamındaki sessizliğin sizi nasıl sakinleştirdiğinin düşünü kurun.

2-) Huzursuzluk ve Gergin Ruh Hali

düsünce 8

Kendinizi rengarenk ve farklı bir adada düşünün. Her gün yeni manzaraları, farklı canlı türlerini tanıdığınızı düşünün. Sakinliği ve huzuru içinizde yer alan okyanus sayesinde yakalayabileceğinizi bilin.

3-) Stres

düsünce 4

Kendinizi bir kaosun içinde hissediyor ve kırıldıysanız bir yazar olduğunuzu ve elinizdeki senaryonun zorlu bir bölümünü kayda alıyor olduğunuzu düşleyin. Hatta öyle ki durumu küçük bir kağıda not almayı unutmayın. Stresli ortamlarda hassas ve sakin olmaya özen gösterin. Düşüncelerinizi rahat bir şekilde telaffuz edin ve gerçekleşmiş bir hüsranı kafanızda çok fazla büyütmemeniz önemlidir. Çünkü olayların yönünü belirleyen sizsiniz ve bir sonraki seferde daha başarılı bir senaryo yazma imkanınız olabilir.

4-) Yaş Sorunu

düsünce 5

Hemen hemen herkes yaşının ilerlemesine bağlı olarak birtakım fiziksel değişimler yaşanmaktadır. Elbette ki bu durum insanların ruhsal durumlarında birtakım olumsuz etkiler verebilmektedir. Söz konusu durumdan kurtulabilmenin en önemli yolu, eski fotoğraflarınızda kendinizi en formda hissettiğiniz zamanı bulabilmektir. Eğer ki bilincinize düşünce gücünüz ile en ideal halinizi kayıt edebilirseniz yaş sorununu dert etmeden önünüze bakabilirsiniz.

5-) Kırışıklıklar

düsünce 6

Düşüncenin gücü sayesinde kırışıklıkları güneş ve hava aracılığı ile pürüzsüzleştirmeye gayret edin. Beyninizde kurmuş olduğunuz sistem ile kırışıklıklarınızı cildinizden yok edebilirsiniz. Kendinizde bedensel ve zihinsel rahatlamayı sağladığınızda çok daha gençleşeceğinizi fark edeceksiniz.

6-) Grip

düsünce 7

Gribal enfeksiyon geçiren bir kişi mutsuz ve halsiz bir ruh haline sahiptir. Fakat bu halsizliğini, kendisini doğada gezintide düşleyerek oksijen dolu havayı dolu dolu içine çektiğini hissederek ortadan kaldırabilir. Bu durum üzerinizde ruhsal bir rahatama sağlayacaktır. Sağlıklı düşünebilmek sağlığınıza en güzel faydayı sağlayacaktır.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu