Yaşam

Dünyanın En Lüks 10 Oteli

instagram takipçi hilesi

Tatil için, iş gezilerinde veya gerekli durumlarda iyi otellerde kalmayı kim istemez? Her ülkenin her bütçeye uygun otelleri bulunsada pahalı, gösterişli otelleri de bulunur. Merak edenler veya tercih etmek isteyenler için işte dünyanın en lüks 10 oteli!

1- Burj Al Arab – Dubai

lüks oteller

Zengin yapıları, ihtişamlı yaşantısı ve zevkleriyle bilinen Dubai dünyanın en lüks ve önemli otellerinden birine sahiptir. Güçlü mimarisi ve lükslüğü ile bilinen Burj Al Arab oteli şehrin önemli bir konumunda yer alır. Manzarasıyla Dubai’nin en güzel yapılarından biri olmuştur. Bir otelde konfor, lüks olarak yapılan değerlendirmelerde üst sınır 5 yıldızlı bir otel olsa da, Burj Al Arab, ‘yedi yıldızlı’ olarak anılmaktadır. Akla, hayale gelebilecek her şey ile donatılmış odalara sahip, spa ve hizmetleriyle dünyanın en lüks hizmetini vermektedir. Oda fiyatları gecelik 7500 tl civarlarından başlamaktadır.

2- The Plaza – New York

lüks oteller 2 685x456

Amerika, New York’ta bulunan The Plaza dünya çapında meşhur olan 5. Cadde’de yer almaktadır. Son derece görkemli bir binaya sahip olan The Plaza, otel oluşunun yanı sıra şehrin kesinlikle görülmesi gereken yapıları arasında yer alır. Oda türlerine göre alınan özel hizmetleri çeşitlilik gösteren otelde lüks mağazalar, kafe ve restoranlar gibi pek çok şey bulunmaktadır. Oda fiyatları gecelik 2000 Tl’den başlamaktadır.

3- Raffles – Singapur

lüks oteller

Dünyanın en meşhur otelleri arasında yer alan Raffles’in Singapur’da bulunan oteli, sadece bir otel değil, tarih kokan bir mekandır. Birçok savaş başta olmak üzere çok sayıda tarihi dönemi atlatan otel, 1991’de geliştirilip yenilenerek yepyeni büyüsüne ve ihtişamına kavuşmuştur. Modernliğiyle bilinen Singapur’da, klasik ve lüks bir otel arayanların adresi Raffles olmaktadır. Tarihi keyfi yaşamayı tercih edenler için otelin gecelik fiyatı 1400 TL civarlarında başlamaktadır.

4- The Ritz – Londra

lüks oteller 4 685x418

The Ritz, Londra’nın sembollerinden biri olan önemli yapı aynı zamanda da İngiltere’nin en meşhur ve lüks otellerinden birisidir. Mimarisinin güzelliği, hizmetin sınırsızlığı ve lükslüğüyle ziyaretçilerinin tüm isteklerini karşılar. Başta kral ve kraliçeler olmak üzere, çoğu ünlünün, yıldızın tercihi olan The Ritz otelinin gecelik fiyatı 1400 TL’den başlamaktadır.

5- Victoria Falls Hotel – Zimbabve

lüks oteller 4 685x456

Resmi adıyla Zimbabve Cumhuriyeti olarak bilinen ülkenin en lüks oteli olan Victoria Falls Hotel’i, tam bir doğa harikasını temel alan bir oteldir. Victoria Şelalesi’ne dakikalar içinde ulaşma şansına sahip olan ziyaretçilerin muhteşem manzaralarıyla, doğa içinde bir yerde konaklamak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Otelin gecelik fiyatları yaklaşık 1000 TL’den başlamaktadır.

6- Marina Bay Sands Hotel – Singapur

lüks oteller 6 685x513

Listede yer alan bir diğer Singapur Raffles otelinin yanı sıra Marina Bay Sands Hoteli ise bir o kadar modern ve lüks inşa edilmiştir. Raffles ne kadar tarihi ve geleneksel ise, Marina Bay Sands ise bir o kadar modern ve gösterişlidir. 2010 yılında açılan hotel, maliyet olarak dünyada yapılan en pahalı projeler arasında yer almaktadır. Bünyesinde bulundurduğu, skypark, restoranları, mağazalar ve gece kulüpleriyle bir misafirin isteyeceği her şeye sahiptir. Oda fiyatları ise 980 liradan başlamaktadır.

7- Çırağan Kempinski – İstanbul

lüks oteller

İstanbul Boğazı’nın baş taçlarında birisi olarak görülen Çırağan Kempinski, hizmetiyle, lüks yapısı ve ihtişamıyla dünyanın ve İstanbul’un en önemli, lüks otellerinden birisidir. Osmanlı ve Türk mutfağının en güzel yemeklerini servis eden, turistlerin bir numaralı tercihi olan Çırağan Kempinski manzarasının güzelliği, tarihinin önemi ve mimarisiyle konumunun muhteşemliğiyle dünyanın  en pahalı ilk 15 oteli arasında yer alır. Çırağan’da gecelik 1500 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkündür.

8- The Oberoi Udaivilas Udaipur – Hindistan

lüks oteller 8 685x439

Dünyada yıl boyu en çok turist ağırlayan ülkelerden biri olan Hindistan’da, en merak edilenlerden biri lüks kesimleridir. Ülkenin en pahalı ve lüks oteli olan The Oberoi Udaivilas Udaipur‘dur. Birçok kez ödül alan bu otelin gecelik fiyatı yaklaşık 1500 liradan başlamaktadır.

9- Conrad Rangali Island Resort – Maldivler

lüks oteller 9 685x455

Dünyanın herkes tarafından bilinen en lüks otelleri nedir diye soranların söyleyeceği ilk otellerden birisidir. Maldivler’in su altında yer alan en özel ve güzel lüks otellerinden biri olan Conrad Rangali Island Resort, genelde balayı yapacak çiftlerin tercihleri arasındadır.

10- The Westin Excelsior – Roma

lüks oteller 10 685x526

Roma’nın mimarisiyle ünlü otelleri bu kadar meşhurken böyle bir listede Roma’dan bir otel olmazsa olmazdır. Lüks, mimari, hizmet denildiğinde ise akla ilk gelenlerden biri The Westin Excelsior Hotel’dir. Otelin her bir bölümü adeta tarih kokmaktadır. Dünya çapında efsane olarak adlandırılan bu otel ünlü isimlerin, yıldızların Roma’ya geldiklerinde tercih ettikleri ilk oteldir. Kalmak için olmasa bile mimari sebeple kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

En lüks oteller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu