Yaşam

Dünyanın En İlginç 10 Dünya Rekoru

instagram takipçi hilesi

Guinness World Records  yani diğer bir deyişle yapılması zor olanlarının kitabı , rekorlar kitabı. Bu rekorlar kitabına girmek o kadar çok zor ki insanlar bunun için kendi özelliklerini ve yapabileceklerini sonuna kadar zorluyor.  Bizde boş durmadık ve sizler için rekorlar kitabında en ilginç olanlarını derledik.

İşte Dünya Rekorlarına Geçen En İlginç Rekorlar

1. Gözleri Çıkarma Rekoru

gozleri cikarma rekor

 

Kim Goodman gözlerini 12 milimetre dışarı çıkararak kendisine ait olan rekorunu geçen sene tekrardan kırmayı başarmıştır.(Tövbe Estağfurullah).

2. Piercing Rekoru

Piercing Rekoru

 

Brezilyalı Elion Davidson rekorlar kitabına girmek için vücuduna tam 1903 adet piercing yaptırmıştır. Kadın bu haliyle sadece büyücü görünümüne bürünmekle kalmayıp, diline serçe parmağını sokacak bir büyüklükte delik açmayı da ihmal etmedi.Bu piercingleri çıkarınca neye benziyor Allah bilir. Ayın karanlık yüzü gibi…

3. En İnce Bel Rekoru

en ince belli rekor

 

1,72 boyundaki Cathie Jung 38.1 santimetrelik bel ölçüsüyle kitaptaki yerini aldı. Normal bir insan belinden en az 3 kat daha küçük bel ölçüleriyle görenleri hayrete düşürüyor. küçük yaştan itibaren korselerle dolanan bu kadın bu beli sevgili korselerine borçlu olduğunu söylüyor.

4. Dünyanın En Küçük Köpeği Rekoru

en kucuk kopek rekor

 

Amerka Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde yaşayan 4 yaşındaki Brandy sadece 15 santimetre boyutundadır. Dünya’nın en küçük köpeği olarak Guinness’e giren 1 kiloluk Brandy kemikten bile daha küçüktür.

5. Aynı Anda En Çok Kılıç Yutma Rekoru

en cok kilic yutma rekor

 

Sahnede Uzay Kovboyu ismini kullanan Chayne Hultgren, 2008 yılında kırdığı rekoru genişleterek Sydney’de yaptığı gösteride her biri 72 santimetre uzunluğundaki 18 kılıcı aynı anda yuttu. Ve Guinness Rekorlar kitabındaki yerini aldı.

6. Dünyanın En Genç Sakallı Kadını Rekoru

en sakalli kadini rekor
British Harnaam Kaur, known to have excess facial hair looks on during the show “L’Emission d’Antoine” hosted by French TV host Antoine de Caunes on the set of the French TV channel Canal+ on October 29, 2015 in Paris. After the “Grand Journal”‘, Antoines de Caunes hosts a new show which broadcast will start on November 6. AFP PHOTO / THOMAS SAMSON (Photo credit should read THOMAS SAMSON/AFP/Getty Images)

 

İngiltere’de yaşayan 25 yaşındaki Harnaam Kaur dünyanın en genç sakallı kadını unvanını elinde bulunduruyor. Aynı zamanda vücuduyla barışık olmanın en iyi savunucusu ve modelidir. Guinness rekorlar kitabına giren en genç sakallı kadındır.

7.En Çok Dövme Rekoru

en cok dovme rekoru

 

67 yaşındaki Charlotte Guttenberg vücudundan en fazla dövmesi olan yaşlı kadın olarak Dünya rekorlar kitabında yerini almış. Guttenberg’in vücudunun yüzde 91,5’i dövmeyle kaplıdır.

8. Dünyanın En Uzun Kedisi Rekoru

en uzun kedi rekor

 

İngiltere’de yaşayan Meet Ludo adlı kedi Dünya’nın en uzun kedisi olma ünvanı’nı elinde bulunduruyor. Boyu 92 santimetre boyutundadır. 2016-2017 Guinness Dünya rekorlar kitabında yerini alıyor.(kedileri aşırı düşkün olan arkadaşım, seni de unutmadık).

9. Tek El İle Şınav Rekoru

 

tek elle sinav rekor

Tek elle şınav çeken,  Doyle 1 saatte 1868 şınav ile Guinness Dünya rekorunun sahibi oldu.

10. Kafa Üzerinde Merdiven Çıkma Rekoru

merdiven cikma rekor

 

Li Longlong kafası üzerinde en fazla merdiven inip çıkabilen insan rekorunu elinde bulunduruyor. Beyin yerini orada pamuk gibi bir şeyler bulunuyorsa yapılamayacak bir rekor değil gibi gözüküyor. En önemlisi de umarım  bu rekordan sonra bir doktora görünmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu