Dünya Üzerindeki En Büyük 6 Acı Şekli

instagram takipçi hilesi

Dünya Üzerindeki En Büyük 6 Acı Şekli

Dünya üzerinde yaşayan insanların yaşadığı, en büyük acı tecrübeleri aşağıda listeledim. Bu acılar aslında küçük, saniyelik yaşanan acılardan ziyade uzun süren ve acısının uzun süre unutulmadığı acılar diyebiliriz.

Duygusal Acı

Dünya Üzerindeki En Büyük 6 Acı Şekli

Depresyondan dolayı yaşanan travmalar ve stres bozukluğu duygusal acı olarak bilinir. Beyinde yaşanan fiziksel acılar dayanılmaz ve çekilmez hale gelebiliyor. İnsanların yaşadığı psikolojik huzursuzluklar ve yaşanılan olaylar kişinin hayatını oldukça etkiler. Ufak tefek yaşanan depresyonlar, duygusal acının içerine girmemekle beraber daha büyük ve insanlardan soyutlanmış şekilde yaşanan depresyonlar duygusal acıdır.

Penis Kırığı

dunya uzerindeki en buyuk sekiz aci sekli2

Penis sadece ereksiyon halindeyken kırılma yaşanabilir. Penis yumuşak bir dokuya sahiptir. Bu yüzden kırılma yaşanma şansı yoktur. Penisin ereksiyon halindeyken kan dolması sonucunda kırılması, cinsel ilişki sırasında kırılması veya sert bir yere çarpma durumlarında kırılma yaşanır.

İkinci Derece Yanık

dunya uzerindeki en buyuk sekiz aci sekli3

Yanıkların en ufak olanı bile büyük acı verir. Üçüncü ve dördüncü yanıklar genelde ufak acılarla geçilse de ikinci derece yanıklar fazlasıyla acılıdır. Yanık kremleri, yaz akşamlarında sürülen yoğurtlar v.b. işlemler hiçbir şekilde fayda etmez. İkinci derece yanıklarda genelde yanık olan yerin sinir uçları da zarar görür. Bu yüzden acı daha da fazla hissedilir. İkinci derece yanıkların diğer yanıklardan en önemli farkı, yanan yere dokunmadan da sızlamasıdır.

Çarmıha Gerilme

dunya uzerindeki en buyuk sekiz aci sekli4

Çarmıha gerilme idam yöntemi 1492 yılında Rönesans ustası olan Michelangelo tarafından yapılmaya başlanmıştır. Heykel İtalya’da Floransa şehrinde Santo Spirito Kilisesinde yer almaktadır. İnanılmaz derecede acı verici bir idam yöntem olan çarmıha gerilme, geçmişte fazlasıyla kullanılmıştır. Geçmişte kurulu olan düzen ve dine karşı gelenler için idam yöntemi olarak seçilmiştir. İdam edilecek kişinin vücudu ve ayakları dikey tahtaya bağlanır ve kolları yana açılarak elleri yatay açılır. Çok acı bir şekilde ölüm gerçekleşir.

Aşil Tendonu Yırtılması

dunya uzerindeki en buyuk sekiz aci sekli5

Aşil tendonu yırtılması genelde sporcuların başına gelmesiyle bilinir. Aslında çok büyük bir acısı yoktur fakat aşil tendonu insan vücudunda en uzun ve en güçlü tendon olduğu için yırtılmaları genelde tehlikelidir. Ani zorlanma, aşırı esnemelerde veya fazla yürümelerde bireylerin başına gelebiliyor. Aşil tendonu yırtılması, ayak bileği kısmından değil daha yukardan yırtıldığında büyük acılara sebep olabilir.

Gut Hastalığı

dunya uzerindeki en buyuk sekiz aci sekli6

Gut hastalığı da bir nevi şiddetli ve ani gelişen eklem ağrısıdır. Geçmiş dönemlerde gut hastalığı, zengin hastalığı olarak biliniyor. Adının zengin hastalığı olmasının sebebi, beslenme şekillerinden kaynaklandığı içindir. Gut hastalığı uzuvlarda biriken mikro kristallerin oluşturduğu ürik asitin, kanda yükselmesiyle oluşur. Gut hastalığı belirtileri arasında kızarıklık, şişkinlik ve eklem ağrıları bulunur.

Dünya Üzerindeki En Büyük Acı Şekilleriyle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=c22F9d_jmy4

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu