Yaşam

Dünya Üzerinde Uygulanan En İlginç Yasaklar

instagram takipçi hilesi

Ülke yönetimi, ülkede huzuru ve mutluluğu sağlamak adına ülke üzerinde belirli şeyleri yasaklamaktadır. Dünya üzerindeki bazı ülkelerde ise anlam veremediğimiz bazı enteresan yasakları uygulanmaktadır. Bu yasakları yürürlüğe sürerken nasıl bir neden ile verdiler bilemiyoruz ancak sizinde şaşıracağınıza eminiz. İşte o uygulanan ilginç yasakları sizler için derleyip, topladık.

 Suudi Arabistan‘da Kadınların Araba Sürmesi Yasaktır

arabistan kadinlarin araba surme

Evet, yanlış okumadınız. Suudi Arabistan’da kadınların otomobil sürmesi yasaktır ve bu şekil bir yasağın dünya üzerinde uygulandığı tek ülke olarak kayıtlara geçmektedir.

Danimarka’daki Kısıtlı Çocuk İsimleri

danimarka kisitli cocuk

Danimarka öyle bir ülke ki çocuğunuza vermek istediğiniz isim eğer ülkenin 24000 isimden oluşan listesinde yok ise o ismi çocuğunuza koymanıza imkan vermiyor. Yeni doğan çocuklarınıza sadece bu listede yer alan isimlerden verebiliyorsunuz.

Singapur’da Sakız Çiğnemek

singapur sakiz cignemek

İnsanlara tuhaf gelen bu yasak Singapur’da uygulanmaktadır. Bu yasağın yürürlüğe girmesindeki ana sebeplerin başında kamu alanları temiz tutmaktır. Singapur’da uygulanan bu ilginç yasak ülkede 1992 yılından itibaren uygulanmaktadır.

Fransa’da Ketçap Kullanmak Yasak

fransa ketcap yasak

Bundan önceki okuduğunuz yasaklar yasalar ile koruma altındaydı ancak bu yasak ülkede yasalar ile sürülmüş bir yasak değildir. Fransızlar ketçapın yemeklerin tadını değiştirdiğinden yemeklerinin yanında kullanmıyorlar.

Elektrik Ampulü

ampul

Küba, elektrik ampullerinin kullanımını ülkede yavaş yavaş sonlandırarak; 2005 yılında ithalatını ve ihracatını sonlandırarak floresan ampullere geçiş yapmıştır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu