Dünya Mutluluk Günü Nedir? Ne Zaman Ortaya Çıktı?

instagram takipçi hilesi

mutluluk 3

Dünya Mutluluk Günü 2012 yılında Birleşmiş Milletler’in (BM) nin almış olduğu karar  ile her yıl Mart ayının 20. gününde kutlanmaktadır. Dünya Mutluluk Günü’nün amacı ise her yıl insanları bir günlüğüne de olsa mutluluk denen hissi anımsamaları, birbirlerine anımsatmaları ve mutlu olabilmek için bir şeyler yapmaları. Dünya Mutluluk Günü’nde genellikle yeterli gelmeyen mutluluk hissi için birçok ipucu mevcuttur.

İnsanı Mutluluğa Götüren 5 Yol

mutluluk 8

1-) Minnettarlık Listesi

Yapılan bir araştırmaya göre bir grup öğrenciden bir hafta boyunca her gece yarısı bir liste oluşturup hangi konular nezdinden minnet duyduklarını yazmaları isteniyor. Oldukça basit gibi gözüken bir fikir olsa da söz konusu egzersizi düzenli yapabilen öğrencilerin yaşamlarında daha mutlu olduğu gözlemleniyor.

2-) Daha Fala Ve Daha Kaliteli Uyku

Bir hafta süre ile her gece sekiz saat uyuyun. Bu gerçekleştirilebilecek en zor egzersizlerden birisidir. Daha kaliteli ve uzun süreli bir uyku depresyon olasılığını azaltıyor ve pozitif davranış eğilimini arttırıyor.

mutluluk 9

3-) Meditasyon

Günde 10 dakikanızı meditasyona ayırın. Meditasyon kişinin kendisini daha iyi, sağlıklı ve zinde hissetmesine neden olmaktadır. dikkat yoğunlaşması ve meditasyon gerektiren diğer aktiviteler insanları çok daha fazla mutlu kılabilmektedir.

4-) Arkadaşlara Ve Aileye Daha Fazla Zaman

Arkadaşlarla ve aile ile kaliteli zaman geçirmenin insanı daha mutlu kıldığını ortaya koyan birçok farklı araştırma mevcuttur. Sevdiğimiz insanlarla zaman geçirmek ya da psikolojik adı ile “sosyal bağlantılar ve sağlıklı kişisel ilişkiler” insanın ruhsal ve fiziksel sağlığını olumlu etkilemektedir. Bunun için çok fazla çaba göstermeye gerek olmadığını anı yaşamanın ve yaşanılan zamanın farkında olmak yetmektedir.

mutluluk 6

5-) Daha Fazla Gerçek, Daha Az Sanal İlişki

Sosyal medyanın insana gerçeklik barındırmayan bir mutluluk duygusu verebileceğini fakat ona kendisini kaptırılmaması gerektiğini de unutmamak gerekir. Yapılan son araştırmalar, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya mecralarını fazlaca kullanan insanların fazla kullanmayanlara kıyas ile daha az mutlu olduğunu göstermektedir.

Mutluluğumuzun Anahtarı

mutluluk 4

Bu denli çok acının yaşandığı bir dönemde, bir günlüğüne dahi “mutluluğu” anımsamak hem kendi olumlu şartlarımızın farkında olmak hem de diğer insanları mutlu edebilmek adına bir şeyler yapabilmek oldukça önemlidir. Yaşamı keyif alarak bir anlam içinde yaşamak her şeyden önemlisidir. Bu açıdan bakılacak olunursa evrendeki bütün insanlar için mutluluk çok önemlidir.

mutluluk 1

İnsanlara Yardım Edin

mutluluk 5

Dünya Mutluluk Günü’nü nasıl kutlayacağız , bugün ne yapabiliriz diye soracak olursanız, bugün en azından elinizin değebileceği birkaç kişiye yardımcı olarak, onların mutluluklarına şahit olarak işe başlayabilirsiniz. Bununla beraber sosyal medyada özellikle Twitter’da konu hakkında birçok etkinlik önerilmektedir.

Dünya Mutluluk Günü

Kaynak
haberturk.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu