Dropshipping Yöntemi ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

instagram takipçi hilesi

Dropshipping Yöntemi ile İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternetin sunduğu sınırsız olanaklar sayesinde insanların hayatı birçok yönden kolaylaşıyor. İnternetin en önemli noktalarından biri olan e-ticaret sistemi ise gün geçtikçe varlığını daha çok insana kabul ettiriyor. Bununla birlikte; para kazanmak isteyen girişimci ruha sahip kişiler, internet platformunun sunduğu olanaklardan faydalanarak para kazanmaya başlayabiliyor. Bu olanaklardan biri olan dropshipping sistemi ise internetten para kazanmak isteyen kişiler için oldukça gelecek vaad ediyor.

internetten para kazanmak

Dropshipping Nedir?

Basit olarak tanımlamak gerekirse dropshipping stoksuz satış anlamına geliyor. Yani girişimci belli ürünleri satmak için stok tutmuyor; kargolama, müşteri şikayetleri gibi işlemlerle uğraşmadan belli bir kar elde edebiliyor. Dolayısıyla ilk etapta fazla riske girmek istemeyen ve düşük sermaye ile iş kurmak isteyen kişiler için dropshipping, en uygun online iş modelleri arasında yer alıyor.

internetten para kazanma yollari ek is ek gelir

Dropshipping sistemi çok harcama gerektirmeyen ve sorumluluk istemeyn bir iş olduğu için basit gibi görünebilir. Yine de para kazanmak için her iste olduğu gibi bu sistemde de ortaya belli bir emek koymanız ve hatta ufak tefek harcamalar yapmanız gerekir.

Çünkü stok tutmasanız da tedarikçi firmanın ürünlerini müşterilere ulaştırmanız gerekiyor. Bunun içinse tedarikçi firmanın size sağlamış olduğu internet sayfasının reklamını iyi bir şekilde yapmanız gerekiyor. Bu da işinizi sürekli takip etmeniz, satacağınız ürünler için pazar araştırması yapmanız, hedef kitleye ulaşmak için belli bir miktar reklam harcaması yapmanız gerektiği anlamına geliyor.

Stok tutmadan, riske girmeden ve büyük reklam harcamaları yapmadan satış yapıp, kar elde etmenin en iyi yöntemlerinden olan dropshipping sisteminde çalışacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekiyor. Çünkü her ne kadar satış işlemini siz gerçekleştiriyor olsanız da müşterinin olumlu geri bildirim vermesi ve satış sayfanızı tekrar ziyaret etmesi; sattığınız ürünlerin kalitesine, kargo ve iade prosedürlerine göre bağlı oluyor.

ecommerce 2140603 1280

Doğru şirketle çalışıldığında ve emek verildiğinde çok iyi paralar kazandırabilen dropshipping yöntemi ile siz de  bir süre sonra günde yalnızca birkaç saatinizi ayırarak pasif gelir elde edebilirsiniz.

Dropshipping ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu