Cilt SağlığıKişisel Bakım

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Estetikte en fazla ilgi gören uygulamalardan biride dolgu uygulamalarıdır. Dolgu uygulamaları sayesinde yüzdeki kırışıklık elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak amacı ile bazı dolgu uygulamaları işlemi yapılmaktadır. Hyalüronik asit bazlı dolgudan yapılan ve yüzü şekillendirmek amacı ile kullanılan yöntem sayesinde istediğiniz genç ve güzel görünüme kavuşabilirsiniz. Dolgu işlemi 4 5 ay kalıcılığa sahiptir. İşlem oldukça kısa olmakta ve 10- 15 dakika süresinde yapılan dolgu uygulamaları sonrası cilt anestezik kremler ile rahatlatılmaktadır.

Dolgu Uygulamaları Nerelerde Kullanılır?

  • Dudak dolgunlaştırılmasında
  • Burun kenarından dudağa kadar uzanmış çizgiler için
  • Çeneyi ortaya çıkarmak amacı ile
  • Yanak ve elmacık kemiğini ortaya çıkarmak için
  • Göz çevresi ve altında çökmeleri düzeltmek için
  • Yüze hacim kazandırmak ve lift etkisi yapmak amacı ile dolgu uygulamaları kullanılmaktadır.

Dolgu Uygulamaları Yapılan Bölgeler

dolgu 1

Burun ağız çevresindeki oyuklar: Burnun yanlarından başlayıp dudak tarafına inen çizgiler yağ dokusunun başka yere hareket etmesi ile kenarların oyuklaşmasına yüze yaşlı ve yorgun bir görünüm katmasına neden olmaktadır. Bu çizgilerin düzelmesini sağlayan hyalüronik asit içerikli dolgu enjekte edilerek sorun giderilebilir.

Yanak alt çene ve şakaklar: Yaşa bağlı olarak bölgede yağ dokusu azalır. Yüzün hacminin değişmesi ciltte incelme ve sarkma problemleri ortaya çıkar. Dolgu sayesinde yüze hacim kazandırıp daha genç bir ifade kazandırmak hedeflenmiştir.

Dudak dolgusu: İnce dudaklar yerine daha dolgun dudaklara sahip olmak ve dudak asimetriğini dolgu ile sağlamak amacı ile yapılan işlemdir.

dolgu uygulamasi

Gözaltı torbaları için dolgu: Alt göz kapağından başlayan ve yanaklara doğru yayılan göz altı torbaları için dolgu önerilmektedir. Bu sayede yorgun görünümlü yüz yerine canlı ve genç bir görünüm elde edilmektedir.

Kaşları kaldırmada dolgu kullanımı: Göz kapaklarının sarkması sonucu kaşlarda aşağı doğru düşmeye başlar. Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyon sorunu ile kaşlar yukarı kaldırılır. Bakışların daha genç ve dinamik olmasında etkili olan kaş kaldırma dolgusu daha güzel görünüm ve güzel anlamlı bakışların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Dengeli bir çene sahip olmak için dolgu: Yaşın ilerlemesine bağlı olarak çene yapısının küçülmesi ile çene geri çekilir ve daha sert bir ifadeye neden olur görünüşü yumuşatmak adına yapılan dolgu ile daha güzel bir çene yapısına kavuşmak mümkün olur.

Dolgu Nasıl Yapılır? (videolar)

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu