Film & Dizi Önerisi

Doktor Strange Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

2016 yılı yapımı Doktor Strange filmi,  Marvel Comics’in aynı isimli çizgi roman karakterinden uyarlanan bilimkurgu, macera türünde yapılan filmdir. Yönetmen koltuğunda Scott Derrickson yer aldığı filmin senaryosu Derrickson ve C. Robert Cargill tarafından yazılmıştır. Doktor Strange filmi  Marvel Sinematik Evreni’nin 14. filmidir. 13 Ekim 2016’da Hong Kong’ta ilk galasını yapan film,  4 Kasım 2016‘da vizyona girmiştir.  3D ve IMAX 3D olarak yayınlanan film, görsel efektleri, performansları açısından genel olarak olumlu eleştiriler almış ve beğenilmiştir.

doctor strange 2 685x987

Doktor Strange Film Konusu

Marvel Sinematik Evreni’nin on dördüncü filmi olarak yapılan Doktor Strange’in konusu, dünya çapında en başarılı beyin cerrahlarından biri olan  Stephen Strange’in bir kaza sonucunda ellerinde sinirler zarar görmesiyle bu duruma tedavi için mucizevi yollara başvurmasıyla ortaya çıkan sonuçları ele almaktadır.

Tibet’te yaşayan Ancient One isimli büyücünün tüm yaraları iyileştirebildiğini öğrenen Doktor, bir umut kendisine ulaşarak hayatında büyülü bir kapı açar. Düşündüğünden büyük güçlerle karşılaşan Doktor Strange, mistik dünyalara giriş yaparak sihir ve paralel dünyalar aracılığıyla yepyeni bir karaktere bürünür.

Marvel Comics’in en sevilen karakterlerinden olan Doktor Strange’in büyülü ve macera dolu hikayesini  2016 yılında beyazperdeye taşıyan Marvel, gerek oyunculuklarla gerek görsel efektlerle birçok kişi tarafından beğenilen başarılı bir yapıma daha imza atmıştır.

doctor strange

Doktor Strange Oyuncu Kadrosu

Film, süper kahraman hikayesiyle ve mistik dünyasıyla dikkatleri çekerken bu dünyayı en başarılı şekilde canlandıran isimlerle de adını duyurmuştur. Marvel dünyasının en sevilen karakterlerinden birisi olan Doktor Strange’i canlandırması için seçilen isim İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch olmuştur. İngiliz dizisi Sherlock ile Sherlock Holmes olarak akıllarda yer eden ve sevilen Benedict Cumberbatch bu filmde de gösterdiği performansıyla olumlu eleştiriler almıştır.

Filmde Baron Karl Mordo ve Christine Palmer rollerinde ise karşımıza Chiwetel Ejiofor ve Rachel McAdams çıkmaktadır.

Filmde yer alan oyuncuların listesi şu şekildedir:

Doktor Strange’in 2016 yılında yayınlanan filminin ardından ‘Doktor Strange in the Multiverse of Madness‘ ismiyle bambaşka bir maceranın aktarılacağı devam filminin geleceği bilinmektedir. Devam niteliğindeki bu filmin ise 2022 yılında vizyona gireceği bilinmektedir. Filmde oyuncu kadrosuna ek olarak Kızıl Cadı karakteriyle Elizabeth Olsen dahil olmaktadır.

doctor strange 5 685x428

Doktor Strange karakteri aynı zamanda Marvel Comics’in diğer popüler yapımlarından Avengers: Sonsuzluk Savaşı ve Endgame filmlerinde de yer almıştır.

Filmin Fragmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu