Doğum Haritası Nedir, Nasıl Hesaplanır?

instagram takipçi hilesi

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nedir?

Astroloji yıldız haritası kişinin dünyaya geldiği anda gezegenlerin Güneş çevresinde bulundukları yerleri gösterir. Doğum haritasını okumak ve yorumlamak oldukça zordur. Bunun için bu konuda biraz olsun bilginiz olması gerekmektedir. Güçlü ve zayıf yönlerinizi, fırsatlarınızı, önemli kararlarınızı gibi belirli zamanları gösterir. Doğum haritası analizini ancak bu konuda bilgili ve deneyimli kişiler anlayabilir. Yıldızlar, burçlar aracılığıyla bize sınırsız bilgiler sunar. Doğduğunuz anda gökyüzünün anlık görüntüsünden oluşan doğum haritası da astrolojinin içindedir.

dogum haritasi nedir nasil hesaplanir1

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Nasıl Hesaplanır?

Doğum haritasını oluşturabilmek için bilmeniz gereken üç ana temel bilgi vardır.

 • Doğum günü
 • Doğum saati ve dakikası
 • Doğum yeri

dogum haritasi nedir nasil hesaplanir4

Bu bilgiler ile birlikte doğum haritası çıkarılır. Doğum saatinin veya dakikasının yanlış yapılması doğum haritasının yanlış çıkarılmasına sebep olacaktır. Doğum saatinizi bilmiyorsanız yine yakın saatlerde girerek tahmini sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Doğum Haritası (Yıldız Haritası) Ne İşe Yarar?

Doğum haritasında hayat içinde tercihlerinizi öğrenebilirsiniz. Doğum haritası veya yıldız haritası olarak bilinen bu harita sayesinde şaşırtıcı ve doğru bilgilere rast gelebilirsiniz. Doğum haritasındaki kör noktaları anlayabilmek ve bu haritayı yorumlayabilmek için muhakkak bu konuda bilgili ve tecrübeli kişilerin yorumlaması gerekmektedir. Harita sayesinde kişisel gelişiminizi daha iyi tamamlayabilir, zayıf yönlerinizi geliştirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Doğum haritası veya yıldız haritası olarak geçen bu haritada öğrenebileceğiniz bilgiler;

 • Yükselen burcunuz,
 • 12 astrolojik evde hangi gezegenin olduğu,
 • Venüs, Mars, Ay burcu ve aşk eviniz,
 • Gezegenlerin oluşturduğu desen,
 • Haritadaki nitelik dengeleri (Ana, değişken ve sabit burçlarda bulunan gezegenler)
 • Bir burçta bulunan 3 veya daha fazla gezegen varsa bu burçların üzerinde etki eden kişiler
 • Herhangi iki gezgen arasında oluşmuş olan önemli araçlar,
 • Daha çok çalışması gereken şeyler (Satürn burcu)
 • Şanslı olabileceğiniz yerler için konular (Jüpiter burcu)

dogum haritasi nedir nasil hesaplanir2

bilgilerine erişebilirsiniz. Doğum haritası veya yıldız haritası olarak bilinen bu haritaya baktırmanın belirli zamanları vardır. Her yeni yıl başlangıcında veya doğum günlerinizde baktırdığınızda daha doğru bilgiler edinilecektir. Aynı zamanda yıldız haritasından sonra bakılan geçiş haritası da vardır. Buna da doğum günlerinde veya yeni yıl başlangıcında bakılır. Doğum haritasında genelde çizgiler bulunur. Yuvarlak bir dairenin içerisinde çizgiler, burçların simgeleri ve belirli rakamlar bulunur. Bilmeyen birinin bu haritayı yorumlaması imkansızdır.

Son zamanlarda internette satılan tablolarda yıldız haritasının kullanılıyor olması da kişiler tarafından merak konusu olmuştur. Sadece yıldız şekillerinin olması yıldız haritası olduğu anlamına gelmemekle birlikte, bunun astroloji şekline dönüştürülmüş hali doğum haritası olarak geçer.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=uv9vruYYzqg

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu