Kişisel Bakım

Doğal Görünümlü Saç Maşası Nasıl Yapılır? 5 Önemli Adım

instagram takipçi hilesi

Saç maşası yaparken doğru tekniklerin bilinmesi gerekir. Her kuaföre gittiğinizde farklı görünüm elde etmenizin nedeni tam olarak teknik farklılığıdır. Bu yazımızda size doğal görünümlü saç maşası teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Eğer siz de hem doğal hem de havalı saçlar elde etmek istiyorsanız aşağıda saydığımız adımları uygulamanız gerekir.

1. Doğal Görünümlü Saç Maşası Nasıl Yapılır? Doğru  Ürünlerle Yıkayın

Saç Maşası Nasıl Yapılır?

İlk olarak saçlarınızı doğru ürünlerle yıkamanız gerekir. Saçı ağırlaştırmayan, saçın yapısını koruyan ve şekil almasını kolay hale getiren bir şampuan tercih edin. Şampuanın içinde paraben, sülfat, SLS gibi zararlı kimyasallar olmamalıdır. Şampuanlama işleminin ardından mutlaka saç kremi kullanın. Saç kremi minimum 1 dakika saçta beklemelidir.

En İyi Şampuan Markaları Hangileridir?

2. Nemliyken Bakım Ürünü Sürün ve Kurutun

Saç Maşası Nasıl Yapılır?

Duştan çıktığınızda saçlarınızı havluya sarın ve bir süre böyle dolaşın. Ardından bir fön tarağı ya da kalın dişli bir tarakla yukardan aşağıya doğru kurutun. Kurutma işlemini ne kadar dikkatli yaparsanız fön ve düzleştirme o kadar kolay hale gelir. Son zamanlarda fönlü düzleştiriciler de sıklıkla tercih edilir. Eğer elinizde bu tarz bir ürün varsa onu da kullanabilirsiniz.

Mutlaka saç uçlarına nemliyken uygulanabilen bakım ürünlerinden sürün. Serum formundaki ürünler saçların kırılmasını geciktirir ve ortaya çıkan sonucu daha kusursuz hale getirir.

Maşalı saç görünümleri için buraya tıklayın.

3. Düzleştirin ya da Fön Çekin

Doğal Görünümlü Saç Maşası

Saçlarınızı mutlaka düzleştirin. Düzleştirme işlemi maşanın etkisini daha profesyonel hale getirir. Eğer yapabiliyorsanız fön de çekebilirsiniz. Fönlenen saçlar hacimli ve parlak görünür. Birçok kişi fön makinesi ya da düzleştirici ile saçlarını şekillendirir. Bu tarzda da şekillendirme yapabilirsiniz.

4. Sadece Uçları Maşalayın

Saç Maşası Nasıl Yapılır?

Geldik en önemli aşamaya. Saçları maşalarken ince ya da kalın maşa kullanmamanız gerekir. Maşa, orta kalınlıkta olmalıdır. Seramik tabanlı maşa kullanmanız düzgün görünüm elde edebilmeniz açısından önerilir. Maşalamadan önce tüm saçlarınıza bir miktar köpük sürün. Köpüğün tam olarak dağılması için tarayabilirsiniz.

Maşalama işlemi yaparken uçtan yukarı doğru kesinlikle uygulamayın. Eğer uçtan başlayarak maşalarsanız düğünden çıkmışsınız gibi olumsuz bir görünüm ortaya çıkar. Bunun yerine ortadan uca doğru sarın. Saçı mümkün olduğunca ortadan başlayarak sarın. Ortadan sarmaya başlamanız kırık fön etkisi ortaya koyar.

Saç düzleştirici ile maşa yapmak istiyorsanız saçlarınızı bir tur düzleştiricinin etrafında sarın. Ardından düzleştiricinin içini açın ve bir miktar saçı içine koyun. yukardan aşağıya kadar dikkatlice indirin. (Detaylı anlatım aşağıdaki videoda belirtilmiştir).

5. Sprey ile Sabitleyin

saç

Maşalama işleminin ardından saçlarınıza sprey sıkın. Sprey, saçınızın bozulmadan gün boyu kalmasını sağlar. Ardından saçlarınızı kalın dişli bir tarakla hafifçe tarayın. Bu sayede buklelerin açılması ve doğallaşması sağlanır.

Doğal Görünümlü Saç Maşası Nasıl Yapılır? Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu