Dijital Terazi Nedir ve Nasıl Çalışır?

instagram takipçi hilesi

Günümüz dünyasında o kadar geniş çaplı gelişmeler oldu ki artık bu gelişmeler hemen her sektörde karşımıza çıkmaktadır. Burada bu teknolojik gelişmeler  artık her sektöre fayda göstermek de bununla beraber de insan gücünü verimli kullanmak ve hatta tamamen arındırmak adına çalışmalar göstermektedir. Nitekim dijital terazi burada önemli bir fayda sağlamaktadır.

maksatbilgi 2 dijital terazi

Bu teraziların dijital olarak nitelendirilmesinin asıl sebebi sanırım LED ekranları olarak belirtebiliriz. Elbette farklı teknolojik özellikleri bulunmaktadır. Ancak diğer sistemlerden temel farkı dijital olarak nitelendirilmesi buradan kaynaklanmaktadır.

Dijital Terazi Nedir?

Ağırlık ölçümü konusunda mekanik teçhisat ile çalışan ancak gösterim mekanik değil dijital olan tartım cihazlara dijital terazi adını verebiliriz.

Yük ölçümü yapabilmek için mekanik teçhisat kullanan ancak gösterimi mekanik değil bunun yerine dijital olan terazim cihazları dijital terazi olarak adlandırılmaktadır. Dijital terazilerin en önemli özellikleri kullanıcıya görüntüyü en basit şekilde ekran üzerinden yansıtmasıdır.

Ağırlık ölçümlerinden kullandığımız loadcell, kilogramın ölçülerek LCD yardımı ile görüntülenerek ekrana yansımasına yardımcı olan cihazlardır dijital terazi. Loadcell ise bir tür algılama cihazıdır. Yapısından bahsedecek olursak da alüminyum çerçeve üzerine gergin bir biçimde direnç köprüsü kurulmuş halde oluşturulan yüksek hassasiyete sahip direnç yapısıdır.

Dijital Terazi Özellikleri

Dijital terazi aslında standart özelliklere sahiptir. Fakat en belirgin ve farklı özelliği dijital ekrana sahip olmaları ve terazim sonuçlarını buradan yansıtmalarıdır. Bunun yanı sıra da endüstriyel ortam koşullarına bağlı olarak farklı model ve özelliklerde tasarlanmış olup, aynı zamanda OIML R76 standartı ile 10000 ve 2 x 6000 onaylı hassas  ve güvenilir olmasının yanı sırada çok amaçlı cihazdır.

Dijital Terazi Fiyatları

Dijital terazi fiyatları hakkında net bir bilgi vermek yanlış olacaktır. Bunun nedeni marka ve modele göre değişkenlik gösteren cihaz olmalarıdır. Aynı zamanda farklı olarak da her marka ve her model kendi içerisinde çok farklı özelliklere sahiptir. Öyle ki son dönemde üretilen bu cihazların modelleri farklı bağlantı noktalarına sahiptir. Yani internete bağlanabilir, yazıcı çıktısı alabilir ve buna benzer bağlantı noktaları ile iletişim kurulabilir. Ayrıca veri taşıma olanağı da bulunmaktadır.

Dijital terazi ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu