Yerli Kadın Ünlüler

Didem Arslan Yılmaz

instagram takipçi hilesi

didem arslan yılmaz 1
Tam adı: Didem Arslan Yılmaz
Doğum tarihi: 12 Ocak 1974
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.78 m
Ailesi: Kasım Arslan (Babası), Makbule Arslan (Annesi)
Eşi: Kürşat Yılmaz
Çocuk (ları): Mina Yılmaz
Mesleği: Televizyon Sunucusu, Spiker, Muhabir
Aktif Yılları: 1988 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Didem Arslan Yılmaz Kimdir? Didem Arslan Yılmaz, 12 Ocak 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Makbule Arslan, babasının adı ise Kasım Arslan’dır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Bölümü‘nde tamamlamış ve 1992 senesinde mezun olmuştur.

1988 senesinden bu yana hep haber kanallarında çalışmıştır. İlk olarak İstanbul Eminönü Belediyesi tarafından yayımlanan bir dergide çalışmıştır. Daha sonra yine aynı yerde Halkla İlişkiler Departmanı‘nda çalışmıştır. 1992 senesinde Flash TV ekranlarında haber bültenlerini sunarak televizyonculuk kariyerine ilk adımını atmıştır.

Didem Arslan Yılmaz, daha sonra Kanal D televizyonuna geçmiş ve haber bültenlerinde muhabirlik yapmıştır. Serdar Cebe ile beraber “Çalar Saat” isimli programı sunmuştur. Ardından da Show TV, Kanal 6 ve Star TV kanallarına geçmiştir. Uğur Dündar‘ın ekibinde de görev almıştır.  Daha sonra da CNN Türk haber kanalında çalışmıştır. 2005 senesinde “Kaçak Ambulanslar” adlı haberi ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından Başarı Ödülü‘ne layık görülmüştür.

2007 senesinde Habertürk televizyonuna geçmiştir. Bu kanalda “Haber Sahası” isimli programı sunmuştur. “Türkiye’nin Nabzı”, “13 Ajans” ve “Gün Ortası” adlı programları sunmaktaydı. Didem Arslan Yılmaz, Kanal D istihbarat şefi görevini icra eden Kürşat Yılmaz ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden 2002 senesinde Mina Yılmaz isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

2013 senesinde Van Yeni Yüzyıl Üniversitesi‘nin organize ettiği İletişim Ödülleri’nde öğrenciler tarafından sunduğu program “En İyi Tartışma Programı” seçilmiştir. 2014 senesinde Medya Etik Konseyi tarafından sunduğu “Türkiye’nin Nabzı” isimli programı ile TV Etik Ödülü‘nün sahibi olmuştur. 2015 senesinde ise Magazin Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen 21. Altın Objektif Ödül Töreni‘nde Savaş Ay Ödülü‘nün sahibi olmuştur.

2016 senesinin Mart ayının son günlerinde HaberTürk televizyonundan ayrılmış ve daha önce de çalıştığı CNN Türk Televizyonu ile anlaşmıştır.  Ancak 8 Eylül 2016 tarihinde tekrar Habertürk ekranlarına dönmüştür.

Didem Arslan Yılmaz, geçtiğimiz günlerde sunduğu bir programda corona virüs hattı olarak açılan Alo 184 hattını aramıştır. Telesekterin sorduğu bütün sorulara evet yanıtı vermiş ve telesekreter tarafından en yakın sağlık kuruluşuna başvurması istenmiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=–Js4XhXzCI

https://www.youtube.com/watch?v=Bu7A8NtOQo0

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.İnfoGoogle

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu