Alışveriş Rehberi

Dereceli Gözlük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Dereceli gözlük seçerken ilk olarak gözünüzde yaşadığınız problemlerin doğru bir şekilde teşhis edilmesi gerekir. Derecesinin gözünüze uygun olup olmadığını bilmediğiniz bir gözlüğü kesinlikle kullanmamalısınız. Güvenilir bir doktor muayenesi olmadan gözlük almanız göz sağlığınız açısından zararlıdır.

Dereceli gözlüklerin çerçeveleri ve camlarının kaliteli materyaller ile üretilmiş olması gerekir. Güvenilir ve kaliteli markaları seçerseniz gözünüzün numarasına uygun olarak üretilmiş gözlüklere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ortaya çıkabilecek göz hastalıklarının oluşumunun riskinin önüne geçebilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve modelde üretilen gözlük çerçeveleri arasından yüz ve göz yapısına uygun olanları seçmelisiniz. Numaralı gözlük çerçeveleri kadın ve erkek kullanıcılar için farklı şekillerde dizayn edilir.

Numarali gozluk cerceveleri kadin 1 405x405 1

Camların güneş ışığını ve diğer yapay ışıkları geçirgenlik düzeyleri göz sağlığınızı ve görüş kalitesini doğrudan etkiler. Güneş ışınlarını doğrudan geçirmeyen, ultraviyole ışınlarını kesebilen teknolojilerin yer aldığı özel camları kullanmalısınız. Gözlük camlarına yapılabilecek özel kaplamalar ile yapay ışık geçirgenliği elde edilebilir. Numaralı gözlük satın alacağınız zaman camın yapay ışık geçirgenliğini öğrenmelisiniz. Işıkları yansıtmayan camlardan oluşan dereceli gözlükleri ön planda tutmalısınız.

Çerçeveler kadar camların önemli olduğunu unutmamalısınız. Yüz şeklinize uygun olmayan ve görüşünüzü kısıtlayabilecek çerçeveler net görünümü engeller. Dereceli gözlükler, göz sağlığınızı bütün etkenleriyle ele alır. Kaliteli markalardan satın alabileceğiniz ürünlerle bu noktada çözüm elde edebilirsiniz. Özkan Optik markasını tercih ederek dereceli gözlüklere sahip olabilirsiniz.

Numarali gozluk cerceveleri kadin 405x405 1

Christian Dior güneş gözlüğü modelleriyle dikkat çeken marka aynı zamanda dereceli gözlükleriyle öne çıkanlardandır. Bu tür ürünler için dilerseniz markaya WhatsApp veya telefon üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylelikle dereceli gözlükler ve markaları ile alakalı geniş kapsamlı detayları öğrenebilirsiniz. Fiyatlandırmalar ürün özelliklerine ve markasına göre değişkenlik gösterebilir. Ancak yeni bir dereceli gözlük alacağınız zaman sadece fiyatlara göz atmanız yeterli olmayabilir.

Ürün fiyatları ile birlikte ürünün üretim materyalleri ve kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Göz sağlığı dikkate alınması gereken bir noktadır. Dereceli gözlük seçiminizi yapacağınız zaman çerçevelerin büyük bir yol oynadığını unutmamalısınız.

Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi

Numarali gozluk cerceveleri kadin 2 780x390 1

Oval yüz tipine sahipseniz yüzün eni ve boyu doğru orantılıyken çeneye doğru daralmalar ortaya çıkabilir. Oval yüzlü kişiler şanslı olarak kabul edilebilirler. Çünkü hemen her gözlük modeli kendilerine oldukça yakışacaktır. Modeller arasında dikdörtgen, damla, yuvarlak gibi seçenekler bulunur.

Kare yüz tipine sahip kişilerin elmacık kemikleri ve çenesi arasında orantı söz konusudur. Dikdörtgen ya da yuvarlak modeller kare yüz tipine sahip kişiler tarafından kullanılabilir. Elmas yüzler için damla model dereceli gözlükler tercih edilebilir. Kalp yüz şekli için cat-eye veya dikdörtgen modeller ön plana çıkar.

Vücudun, kıyafetlerin ve ayakkabıların olduğu gibi yüzünüzün de kendine özel bir bedeni vardır. Yüz tipine bakarak dereceli gözlük alırken aynı zamanda yüz bedeni de göz önünde bulundurulmalıdır. Kendiniz belirleyebileceğiniz yüz bedeniniz sayesinde görüş alanınız artabilir. Gözlüğün ön çerçeve uzunluğunu, burun üzerinde kalan köprü uzunluğunu ve göz kenarlarından kulağın arkasındaki kısımlarının uzunluğunu ölçerek beden hesaplayabilirsiniz. Bu sayede kaliteli ve yüzünüze tam olarak uyum sağlayabilecek en özel dereceli gözlük modellerine sahip olabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu