Bilim ve Keşif

Denizin İçinde (Altında) Göl Keşfedildi!Göle Giren Canlıları Öldürüyor!

instagram takipçi hilesi

Evet başlıkta da bahsettiğimiz gibi Denizin içinde farklı bir yapıyla bürünmüş bir göl yatağı bulunmakta.Detaylar aşağıda bilgi yazısı içeriğimizde!

denizin-icinde-gol-var

Biyoloji Profesörü Erik Cordes göre bu olay hakkındaki yorumu ise ; “Sanki bu dünyadan değilmiş gibi görünüyor.” şeklinde.

Business Insider’ın paylaştığı bu habere göre bilim adamları,bu oluşum bulunduğu bölge olan Meksika Körfezi’nde keşfedilmiş.  Denizin altında yer alan bu göle (büyük bir havuz olarak da adlandıranlar var) giren canlılar ölüyor. Temple Üniversitesi’nden biyoloji profesörü Erik Cordes, Oceanography dergisinde bu ilginç gölün bulgularını paylaştı kamuoyuna paylaştı.

Cordes, Discovery News’e yaptığı açıklamada ise, “Derin denizdeki en şaşırtıcı olaylardan biri oldu. Suyun dibine baktığınızda orada bir göl veya akan bir nehir görüyorsunuz. Sanki bu dünynadan değilmiş gibi görünüyor” söyledi.

Deniz içindeki gölün suyu, çevresindeki sudan 5 kat daha tuzlu olmasıyla birlikte, metan ve hidrojen sülfitin içerdiği yüksek derecedeki toksit konsantrasyon nedeniyle su, okyanus suyuna karışmıyor.Dolasıyla bu toksit, hayvanlar ve insanlar için ölümcül derecede.İçinde ise sadece bakteriyel yaşam,solucanlar ve karidesler bu koşulda yaşayabilmekte.

deniz-icinde-gol

Keşfedilen bu ölümcül göl, araştırmacılar için büyük bir keşif ve bir oyun alanı haline geldi. Uzmanlar belirli organizmaların, farklı koşullarda nasıl hayatta kaldığını keşfedebilir.

Profesör Cordes bu konuyla ilgili olarak, “İnsanoğlu diğer gezegenlere gitmeyi planlıyor. Dünyada bulduğumuz farklı koşullar, diğer gezegenlerdeki habitatlar konusunda bizlere yardımcı olabilir” yorumunda bulundu.s

Kaynak: Teknokulis

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu