Yerli Kadın Ünlüler

Deniz Burnham

Deniz Burnham Kimdir?

instagram takipçi hilesi

deniz burnham kimdir 4
Tam adı: Deniz Melissa Burnham
Doğum tarihi: ??. ??. ??.
Doğum yeri: İncirlik Hava Üssü, Adana, Türkiye
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Shaun Little (Nişanlısı)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Teğmen, Astronot Adayı
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Deniz Burnham Kimdir? Deniz Burnham, teğmen ve astronot adayıdır.

Deniz Burnham, Adana’da yer alan İncirlik Hava Üssü’nde dünyaya gözlerini açtı. Doğum tarihi tam olarak bilinmiyor. O doğduğunda babası İncirlik Üssü’nde görevli bir asker idi.

Lise eğitimini Kaliforniya’da yer alan Vanden Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise 2007 yılında San Diego’da yer alan Kaliforniya Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2017 yılında Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini bitirdi.

Yüksek lisans eğitimi aldığı dönemde NASA Ames Araştırma Merkezi’nde görev yaptı. İlk çalışma tecrübesini Alaska’da yer alan Prudhoe Körfezi‘nde petrol sondaj kulesinde saha mühendisi olarak yaşadı. On yıl boyunca Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde açık deniz petrol sondaj operasyonlarına liderlik yaptı.

Kaliforniya’nın Alameda şehrinde yer alan Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Koruma Alanı’nda tersane operasyon biriminde de görev yaptı. Shaun Little nişanlı.

Burnham, 6 Aralık 2021 günü NASA Astronot Grubu 23 ekibinin seçilen on üyesinden bir tanesi oldu. Toplamda 12 bin kişilik başvuru arasından sıyrıldı ve 10 kişilik ekibe seçildi.

Yamaç paraşütü, paramator ve helikopter gibi hava araçlarını da kullanabiliyor. Bir süredir ABD’nin Alaska bölgesinde yaşıyor.

Yazımız şimdilik biraz kısa kaldı. Fakat ileriki dönemde adından sıkça söz ettireceği düşünülüyor. Zaman zaman yazımızda güncellemeler yapacağız. Takipte Kalın.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=BkUOhDDw1U8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu