Film & Dizi Önerisi

Deliha 2 Filminin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Deliha filmi oyuncu ve senarist Gupse Özay‘ın senaristliğini yaptığı ilk filmlerinden birisidir. 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren Deliha’nın yönetmenliğini Hakan Algül üstlenmiştir. Toplamda 8 hafta vizyonda kalan Deliha filmi 1.596.119 seyirci gişe yaparak büyük başarı elde etmiştir. İlk filmin oyuncu kadrosunda başrollerde Gupse Özay’ın yanında Cihan Ercan, Barış Arduç, Derya Alabora yer almıştır.

İlk filmin başarısının ardından Gupse Özay hikayenin devamını yazarak 2. filmi çekmiştir. 4 yıl sonra yapılan ikinci film 12 Ocak 2018 tarihinde vizyona girmiştir. Yapımcılığını ilk filmde olduğu gibi Necati Akpınar ve BKM üstlenmiştir. Bu sefer filmin senaryosunu yazan Gupse Özay aynı zamanda yönetmen koltuğunda da yer alır.  Filmin birincisiyle başarı yakalayan Gupse Özay, devam filminde de 2.106.154 seyirciyle çok büyük bir gişe başarısı elde etmiştir.

deliha 2

Deliha 2 Film Konusu

Saf ve temiz kalpli ama bir kadar da deli bir kız olan Zeliha’nın hayatıyla ilgili kararlar verirken hep kendisini bir karmaşanın içerisinde bulmuştur. İlk filmde aşk hayatıyla ilgili yanlış anlaşılmaların yol açtığı bir dizi maceranın içinde kaybolan Zeliha ve arkadaşları, mahallelerine taşınan iki kardeşle uğraşmıştır.

İkinci filmde ise deli kızın aşk hayatı istediği gibi ilerlemeyince bu sefer kafasını kariyer hayatına takmaktadır. Hayallerinin mesleğinin aşçılık olduğunu keşfederek bunun için çabalamaya başlar. Tabii iş görüşmesinde başarısızlıkla sonuçlanan kariyer denemeleri, şans eseri onun yolunu çok şık bir restorana düşürür. Orda çalışmaya başlayarak rekabet içinde yeni edindiği arkadaşlarıyla bir maceraya atılır. Zeliha bu sefer hayallerini ulaşabilecek midir onu göreceğiz.

deliha 2 5 685x456

Deliha 2 Oyuncu Kadrosu

Filmin başrolünde olmazsa olmaz Zeliha karakterini Gupse Özay canlandırırken ilk filmin kadrosundan Derya Alabora bu filmde de yer alır. Filmin başrollerinde Eda Ece ve Aksel Bonfil yer almaktadır. Zeliha karakterinin yeni işindeki arkadaşlarını canlandıracak karakterlere hayat vereceklerdir.

deliha 2 3 685x456

Oyuncu Kadrosunun Tamamı

  • Gupse Özay
  • Derya Alabora
  • Esin Eden
  • Hülya Duyar
  • Ali Çelik
  • Aksel Bonfil
  • Eda Ece
  • Mehmet Er
  • Özlem Akınözü
  • Fatih Özkan

deliha 2

Deliha 2 filmi 2018 yılında en çok izlenen yerli yapımlar arasında yer almaktadır. Gupse Özay yaptığı komedi filmleri ve karakterleriyle Türk komedi türünde en başarılı kadınlardan birisidir. Yaptığı filmler bugüne kadar hep büyük başarı yakalamış ve ses getirmiştir. Bu film serisini izleyenler ve sevenler oyuncunun Görümce ve Eltilerin Savaşı filmlerine göz atabilirler.

deliha 2

Deliha2 filmini online platformlardan ve internetten izleyebilirsiniz. Aynı zamanda Deliha’nın ikinci filmi bugün (13 Nisan 2020) Show Tv ekranlarında yayınlanacaktır.

Filmin Fragmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu