Akıllı Telefonlar ve Tabletler

Deep Nostalgia Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Deep Nostalgia Nedir? Nasıl Kullanılır? Deep Nostalgia, son dönemde oldukça popüler olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde eski fotoğraflarınızı artık canlandırabilirsiniz. Fotoğraftaki kişinin kafa, ağız, göz ve kaş hareket ettirilerek sanki bir video hissi vermektedir.

İsrailli bir şirket tarafından geliştirilen uygulama çok kısa bir süre içerisinde 8 milyon kişi tarafından kullanıldı. Pek çok insan hayatını kaybetmiş yakınlarının fotoğraflarını bu uygulamaya yükleyerek, onları sanki canlı bir videoymuş gibi yapıyor.

deep nostalgia 1

Uygulamayı kullanmak 15 denemeye kadar ücretsiz. Şirket, uygulamanın kötü amaç ile kullanılmaması için ses özelliği eklememiş. Yani fotoğrafın arka planına her hangi bir ses ya da müzik ekleyemiyorsunuz. Bu özellik fotoğraflarınızı daha orijinal bir hale büründürüyor.

Şirket, Deep Nostalgia uygulamasının deepfake adı verilen mizah amaçlı bir video uygulaması olarak değil de tamamen nostaljik olarak geliştirildiğini belirtmiştir. Özlediğiniz bir yakınınızın fotoğrafını hareketlendirerek özlem gidermenizi amaçlamaktadır. Bu yüzden herkesin kullanabilmesi için 15 kullanıma kadar ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır.

deep nostalgia 2

Deep Nostalgia Nasıl Kullanılır?

Deep Nostalgia aslında bir uygulama değildir. Yani uygulama marketlerine Deep Nostalgia yazarak ulaşamazsınız. MyHeritega’nın uygulamasını indirmeniz ve onun içerisinden erişmeniz gerekmektedir.

Fotoğraflarınız hareketlendirmek için ilk olarak https://www.myheritage.com.tr/deep-nostalgiaa bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Sizin için bir kaç örnek yapabilmek için siteye giriş yapmak istedik. Fakat yoğunluktan dolayı siteye erişim sağlayamadık.

Fotoğraflarınızı uygulamaya yükledikten sonra 30 saniye kadar beklemeniz gerekmektedir. 30 saniye bekledikten sonra yüklediğiniz fotoğraftaki bazı bölgelere sağa sola ya da yukarı aşağı hareket edecektir.

deep nostalgia 3

Yazımızın üst kısmında bahsetmiştik. Fakat tekrardan hatırlatalım. Uygulamayı kullanmak 15 deneme için ücretsizdir. 15 denemeden sonra satın almanızı isteyecektir. Önceden belirlediğiniz 15 fotoğrafı yükleyerek hareketlendirebilirsiniz. Daha fazla kullanmak için ücretli versiyonuna geçiş yapmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda uygulamayı kullanmak için üyelik oluşturmalısınız. Dilerseniz web sitesi aracılığı ile dilerseniz de Google Play Store ya da App Store ile “MyHeritega” uygulamasını indirerek fotoğraflarınızı hareketlendirebilirsiniz.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu