Yerli Kadın Ünlüler

Damla Uğurtürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

damla ugurturk kimdir 6
Tam adı
: Damla Uğurtürk
Doğum tarihi: 1 Nisan 1986
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Koç
Ailesi:
Sevgilisi: …
Mesleği: Spiker, TV Sunucusu, Moderatör
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Damla Uğurtürk Kimdir? Damla Uğurtürk, spiker, televizyon sunucusu ve moderatördür.

Damla Uğurtürk Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Damla Uğurtürk, 1 Nisan 1986 günü Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Erzincanlıdır.

Damla Uğurtürk Eğitimi

Lise eğitimini Çankaya Lisesi’nde aldı. Üniversite eğitimini 2005 ve 2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı.

Damla Uğurtürk Kariyeri

Lise yıllarından itibaren habercilik ve televizyonculuk konusundaki tutkusuyla bilinen Damla Uğurtürk, medya sektörüyle ilk kez Kanal D ve Star TV’deki staj dönemlerinde tanıştı. Profesyonel kariyerine NTV’deki stajını tamamladıktan sonra FOX TV’de muhabir olarak adım attı.

Şubat 2010 ile Mart 2010 tarihleri arasında, bir ay süresince Başkent İletişim Akademisi’nde diksiyon eğitimi aldı. Ardından, Mart 2010 ile Temmuz 2010 tarihleri arasında Başkent İletişim Akademisi’nde Sunuculuk/Spikerlik eğitimine katıldı. Bu sürecin ardından, Mayıs 2015 ile Ağustos 2015 tarihleri arasında TRT’de gerçekleşen Sunuculuk/Spikerlik kursuna dahil oldu.

Damla Uğurtürk, Fox TV’deki görevinden sonra, 10 Eylül 2012 ile 5 Temmuz 2013 tarihleri arasında Ankara’da Kanal B’de muhabir olarak çalışmış ve ardından 22 Temmuz 2013 ile 3 Ekim 2014 tarihleri arasında TGRT Haber kanallarında Başbakanlık muhabirliği yapmıştır.

Haber sektöründeki deneyimini sadece kamera önünde değil, aynı zamanda editörlük, kurgu ve montaj gibi tüm aşamalarda geliştirmeye önem vermiştir. Lisans eğitimi sürecinde edindiği temel bilgiyle birlikte, Ankara’da diplomasi, adliye, polis, yüksek yargı ve Başbakanlık gibi farklı alanlarda muhabirlik yaparak profesyonel gelişimini sürdürmüştür. Ayrıca, sağlık konularında yaptığı haberlerle toplumsal bilinci artırmaya ve yardım bekleyen hastaların kamuoyu gündemine gelmesine katkıda bulunma çabasını göstermiştir.

Damla Uğurtürk, TRT Haber’e geçiş yaptı ve 14 Ekim 2014 ile 10 Aralık 2018 tarihleri arasında haber bültenlerinde spikerlik ve editörlük deneyiminin ardından, 2018 yılının Mart ayından itibaren TRT Spor’da farklı bir habercilik alanında görev aldı.

Amatör sporcuların gelişim ve başarılarının geniş kitlelere ulaşması gerektiğine inanan Uğurtürk, Federasyon başkanları, antrenörler ve sporcuları bir araya getirerek ‘Spor Her Yerde’ adlı programıyla çocukların farklı spor dallarına ilgi göstermelerine rehberlik etti.

Şubat 2020 – Kasım 2020 arasında, Hürriyet gazetesinde köşe yazıları kaleme aldı. Spor Dünyası programı aracılığıyla, dünya futbolundan farklı ve özel haberleri ekranlara taşıyan Uğurtürk, Aralık 2018’de CNN TÜRK’e transfer oldu. Burada, “Spor Bülteni” programıyla izleyicilerle buluştu.

CNN TÜRK ekranlarında, pazartesi günleri yayınlanan “Limitsiz Futbol” ve pazar akşamları haftanın önemli maçlarının uzmanlar tarafından analiz edildiği “Pazar Akşamı Futbol” programlarını moderatörlük görevini üstlenmektedir.

Güzelliği ve şıklığıyla bilinen sunucunun, Mars adında sevimli kedisi de var. Genellikle kedisine olan sevgisiyle bilinen Damla Uğurtürk, aynı zamanda futbol müsabakalarını da yakından takip etmektedir. Sosyal projelere duyarlılığıyla tanınan genç sunucu, özellikle LÖSEV’in sesini daha geniş kitlelere duyurmak adına önemli destekler sağlamaktadır. Ayrıca, Beşiktaş takımının “Bırakmam Seni” kampanyasında sunuculuk yaparak bu önemli sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu