Yerli Kadın Ünlüler

Damla Aslanalp Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Damla Aslanalp kimdir Foto Galerisi 2
Tam adı: Nergiz Damla Aslanalp
Doğum tarihi: 14 Haziran 1990
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 1.74 m
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Burcu: İkizler
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2014’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Harika ve tescilli güzelliğiyle, oyunculuk kariyerine devam eden Damla Aslanalp kimdir? Biyografi sayfasında yani burada bütün bilgileri en güncel,en bol içerikle sizlere sunacağız.

Damla Aslanalp, 14 Haziran 1990 tarihinde Almanya’da doğdu. Tam adı ise Nergiz Damla Aslanalp.

Damla Aslanalp, 2013 yılında Almanya’da düzenlenen Miss Turkuaz güzellik yarışmasında üçüncü olmuştur. Daha sonrasında ise Türkiye’de oyuncu seçmelerine katılmıştır. Bunlardan biri ise Mahsun Kırmızıgül’ün dizisi için olanıdır. Oyunculuk hikayesi de burada başlar.

Mahsun Kırmızıgül, 2014 yılında senaryosunu yazdığı ve yöneteceği Mardin işi adlı dizi için oyuncu seçmelerinde 130 genç kız oyuncu adayı arasından Damla Aslanalp’i seçerek oyunculuk kariyerine start verir.Gerçi bu dizinin adı daha sonra değişir ve adı Kadim Dostum olarak geçer.

Kadim Dostum adlı dizide yani ilk oyunculuk rolü ise Hanna Gottenburgen karakteri olur. Bu dizide Murat Eken,İlker Aksum,Tarık Papuççuoğlu ve Arif Erkin Güzelbeyoğlu gibi isimler yer aldı.

Damla Aslanalp, 2014 yılında TRT ekranlarından yayınlanmaya başlayan, bir Osmanlı Polisiyesini konu alan Filinta adlı dizide rol alarak ikinci oyunculuk işini yapmaya başlar. Filinta adlı dizide Lara Zaharyas karakterine hayat vermiştir. Bu dizide oynayan diğer oyuncular ise Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer ,Onur Tuna,Naz Elmas,Yosi Mizrahi , Kayra Şenocak,Bülent Alkış gibi isimlerle rol oynamıştır.

Aslanalp, 2017 yılında da Kırlangıç Fırtınası adlı dizide Maral karakterine hayat vermiştir.

2019 yılında Youtuber ve aynı zamanda fenomen olan Enes Batur’un filmi Enes Batur Gerçek Kahraman adlı filmde Işıl karakterine hayat vermiştir. Damla Aslanalp’in ilk sinema oyunculuğu olması da ayrıca bir öneme sahiptir.

Damla Aslanalp ile Enes Batur ‘un düğün videoları paylaşılmış ve evlendiklerine dair söylenti yaymışlardır. Ancak bu konuyla ilgili henüz doğrulama gelmemiştir. Hayranları ve diğer magazin editörlerince bu konu filmin reklamı için olduğu söylenmekte. Konu kesinleştiği anda burada güncellenecektir.

Harika ve tescillenmiş güzelliğiyle Damal Aslanalp daha bir çok projede göreceğimiz genç oyunculardan biri. Umarız kendisi, magazinden çok oyunculuğuyla gündeme gelir ve daha fazla kariyere sahip olur .

Damla Aslanalp Filmleri ve Dizileri

  1. 2019 – Enes Batur Gerçek Kahraman (Işıl ) (Film)
  2. 2017 – Kırlangıç Fırtınası (Maral)
  3. 2014 -2015-  Filinta “Bir Osmanlı Polisiyesi (Lara Zaharyas)
  4. 2014 – Kadim Dostum   (Hanna Gottenburgen)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google aramasıBiyografisiYoutube araması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu