Kişisel Bakım

Daha Yaşlı Görünmenize Neden Olacak 4 Makyaj Hatası

instagram takipçi hilesi

Daha Yaşlı Görünmenize Neden Olacak hatalar… Biz kadınlar günlük hayatta gerek bakımlı görünmek, gerek cilt kusurlarımızı kapatmak, gerekse kendimizi daha iyi hissetmek için sık sık çeşitli makyaj uygulamalarına başvurmaktayız. Doğru ve özenle yapılmış bir makyaj sayesinde çok daha genç, tazelenmiş, dinamik ve zinde görünebilirken; hatalı makyaj uygulaması ile hem olduğunuzdan daha yaşlı hem de daha yorgun bir ifadeye sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra, cilt kusurlarınızı örtmek isterken daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Bu nedenle, daha iyi bir görünüme sahip olmak ve riske girmemek için doğru makyajın nasıl yapıldığını bilmeniz gerekmektedir. İşte birçok kadının makyaj yaparken uyguladığı 4 hatalı hareket!

farmasi uyelik 6 tipik makyaj hatasi 439397

Makyajınızı Temizlemeyi İhmal Etmeyin!

Birçok kadın makyajını yaptıktan sonra, gün boyunca bunu tazelemek durumunda kalır. Hele ki uzun süreli makyaj malzemesi kullanmıyorsanız bunu günde 3 – 4 kez bile gerçekleştirebilirsiniz. İşte bu konuda dikkat etmemiz gereken nokta, makyajımızı tazelerken daha önce yaptığımız makyajı tamamen silmemiz gerektiğidir.

Daha önce yaptığınız makyajın üzerine yaptığınız makyaj, sizi olduğunuzdan daha yorgun ve yaşlı gösterirken, aynı zamanda cildinizin daha da yağlanmasına neden olur. Yani iyi görünmek yerine daha kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Bu nedenle siz siz olun, bir önceki makyajınızı silmeden üzerine yeni bir makyaj uygulaması yapmayın.

Koyu Renk Farlarınızı Tüm Göz Kapağınıza Uygulamaktan Kaçının!

Daha ışıltılı ve etkili bir görünüme sahip olabilmek için göz kapaklarınızda koyu renkler yerine açık renkleri kullanmalısınız. Koyu renkli farlarınızı ise; yalnızca göz kapağınızın dış tarafına çerçeve olarak kullanmalısınız. Bunu yaparken koyu renk farkları cildinizde iyice dağıtmaya dikkat etmelisiniz. Bu makyaj hilesi ile daha güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

yuzunuzu yasli gosteren 5 makyaj hatasi 9622202 6646 o

Dudak Kalemini Sürerken Taşırmamaya Özen Gösterin!

Birçok kadın dudaklarını olduğundan daha büyük ve dolgun göstermek amacıyla, dudak kalemi ile dudaklarının sınırlarını aşarak abartılı bir dudak şekline sahip olabilmektedir. Bu son derece doğallıktan uzak olan makyaj hilesi, sizi olduğunuzdan büyük ve yapay olarak gösterecektir.

Bunun yerine dudaklarınıza sürdüğünüz rujları açık tonlarda seçerek dudaklarınızı daha büyük, dolgun ve doğal bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

yasli gosteren 8 makyaj hatasi 1482906741 708

Göz Altlarınıza Kalem Sürmeyin!

Çoğu kişinin uyguladığı fakat son derece yanlış bir makyaj uygulaması olan göz altlarına kalem çekmek, gözlerinizi olduğundan çok daha küçük gösterecek ve iddialı bakışlarınızı birdenbire söndürecektir. Bunun aksine, göz kalemini göz kapaklarınızın üzerine çekmek gözlerinizi hem daha güzel hem de çok daha büyük gösterecektir. Gözlerinizi daha da ön plana çıkarmak istiyorsanız, gözlerinizin iç tarafında açık renk high lighter da kullanabilirsiniz.

Kaynak
Hürriyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu