Kişisel Gelişim

Daha Fazla Satış Yapmak İsteyenlere; Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap

instagram takipçi hilesi

Satış sektöründe olun veya olmayın günlük hayatta kendinizi, bir nevi arkadaşlarınıza veya yeni tanıştığınız karşı cinsten birine pazarlıyorsunuz bile. Farkında değiliz ama hayatımızla satış iç içe.  Satış sadece bir mağazada veya bir ürünü satmak için stand açmak veya reklamla yapılanı değildir. Satış bizim kendi ilişkilerimizle olan şeylerin içinde de vardır aslında.

leonardo dicaprio in the wolf of wall street satis icin kitap onerileri 0

 

Konuyu dağıtmadan başlıkta da belirtiğimiz gibi satışı , bir meslek olarak ilgi duyan veya icra edenlerin mutlaka edinmesi ve okuması /yutması gereken kitaplar vardır. Bu kitaplar size iyi bir rehber olacak aynı zamanda da yeni stratejiler öğretecek. Yeni taktikler ve insanlarla en iyi etkileşimi sağlayacak metodlar sunacak.

Tabi ki de her şey okumak ve okuduğunuzu iyi bir şekilde uygulamaktan geçiyor. Satış dünyanın geçmişte ve gelecekte asla bitmeyecek olan sektörü olacak. Tıpkı inşaat gibi. Ama inşaatı da satış yaparak değer kazandırmalıyız değil mi? Bir çok satışla ilgilenen kişilerin kendilerine güven olmasına karşın,  donanımsızlığına kurban gitmesinin sonucunda, satıştan soğuyorlar. Satış kendine güvenmek ve yüzsüzlüktür belki de. Tam bütünü eşittir;  güven ve ikna yeteneğini sürekli geliştirmek ve farklı stratejiler ortaya koymak.

Bu konuda bizler size yardımcı olabilecek kaynakları derlemeye çalıştık. Bunlardan bir kaçını okuma fırsatı buldum. Kendimde satış sektöründe olduğumdan dolayı, birçok metod ve birçok kaynak kullanarak, kendimi geliştirmeye çalıştım. Ama yetmez! Çünkü satış sürekli gelişiyor ve zorlaşıyor.

Eğer iyi bir satış yapan / pazarlayan biri olmak istiyorsanız mutlaka okumanız gereken 8 kitap sizler için MaksatBilgi’de:

1. Zengin Baba Yoksul Baba

1 Zengin baba Yoksul Baba

 

2. Düşün ve Zengin Ol

Napoleon Hill

dusun ve zengin ol napoleon hill

3. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı
Stephen R. Covey

Etkili insanlarin 7 aliskanligi

4. Dünyadaki En Büyük Satıcı
Og Mandino

dunyadaki en buyuk satici

5. İçindeki Devi Uyandır
Anthony Robbins

icindeki devi uyandir

6. Satışın Kutsal Kitabı
Jeffrey Gitomer

saisin kutsal kitabi

7.Bir Tek Şey
Gary Keller & Jay Papasan

bir tek sey

8.Satışı Bırak
Alison Kramer & Scott Stratten

satisi birak

Kaynak
Ceotudent

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu