Da 5 Bloods Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Da 5 Bloods, ilgi çekici konusu ve nefes kesen sahneleri ile adından söz ettiriyor. Netflix yapımı olan filmin yönetmen koltuğunda  Amerikan savaş filmlerinin ustası Spike Lee oturuyor. Savaş ve dram konulu filmleri izlemekten hoşlanan kişileri içine çeken filmin, İMDB puanı 6,7‘dir. İşte Da 5 Bloods konusu ve oyuncuları:

Da 5 Bloods Konusu ve Oyuncuları

Da 5 bloods konusu ve oyuncuları

12 Haziran 2020 tarihinde ilk kez gösterime giren film, Vietnam Savaşı esnasında gazi olan 4 kişiyi konu ediyor. Bu kişiler aynı cephede savaşmışlardır. Savaş esnasında birbirlerine bir söz vermişlerdir. Ve bu sözü tutabilmek için tam 50 yıl sonra yeniden bir araya gelirler.

Otis, Eddie, Paul ve Melvin isimli 4 Amerikalı, Vietnam savaşı esnasında arkadaşlarının ve komutanlarının cesedini kaybeder.

Bir süre sonra bu duruma karşı vicdanları rahat etmez ve geri dönerek komutanlarının cesedini aramaya başlar. Tabi bir de gömülü olan hazineyi aramak isterler. Bu nedenle geri dönmeye karar verirler. Fakat ekip geri döndüğünde birçok şey ile mücadele etmek zorunda kalırlar. Savaştan arda kalan mayınlar, doğanın zorlu şartları ve tabi ki insanlar. Vietnam’a döndüklerinde tehlike ile karşı karşıya kalmışlardır.

4 arkadaşın ilk etapta Vietnam’a geri dönüş sebebi komutanlarının cesedini bulmak gibi görünse de aslında daha çok gömülü olan altını aramak isterler.

Birçok savaş filminin aksine belgesel tadında bir film olmayan Da 5 Bloods, sımsıcak arkadaşlık ilişkilerini de yansıtır. Filmi izlerken zamanın su gibi akıp geçtiğine siz de çok şaşıracaksınız. Ayrıca filmin ilk kez Netflix’de gösterime girmesi de son derece merak uyandırıcı.

Danny Bilson’un senaristliğini üstlendiği film, ilk başlarda biraz yavaş ilerliyor gibi görünse de zamanla konu kendi içine daha çok çekiyor.

Da 5 Bloods Oyuncuları

Da 5 bloods konusu ve oyuncuları

2 saat 34 dk süren Da 5 Bloods filminin başrollerinde Delroy Lindo, Clarke Peters, Jonathan Majors yer alıyor. Delroy Lindo, daha önce 4 kez daha Spike Lee filmlerinde rol almıştır. Birçok alanda ödüllü olan Delroy Lindo aynı zamanda tiyatro yönetmenliği yapmaktadır. Clarke Peters Big Chief’deki rolü ile tanınır. Şarkıcı ve yönetmenliğinin yanı sıra yazardır. Jonathan Majors ise Vahşiler ve Gully gibi birçok ünlü filmde rol almış Amerikalı aktördür.

da 5 bloods

 1. Chadwick Boseman (Komutan)
 2. Delroy Lindo
 3. Jasper Pääkkönen ( Larry Thome)
 4. Paul Walter Hauser ( Simon )
 5. Jonathan Majors ( David )
 6. Ngo Thanh Van (Hanoi Hannah )
 7. Jean Reno (Desroche)
 8. Mélanie Thierry (Hedy Bouvier)
 9. Clarke Peters (Otis)
 10. Isiah Whitlocj Jr. (Melvin)
 11. Giancarlo Espisito
 12. Johnny Tri Nguyen (Vinh)
 13. Angela Davis
 14. Stokely Carmichael

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu