Film & Dizi Önerisi

Curon Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix’in yeni dizisi, İtalyan yapımı Curon, 10 Haziran 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşuyor. İtalya’nın orijinal Netflix yapımlarından biri olan Curon dizisi fantastik, gizemli bir macera türündedir. Dizinin yönetmen koltuğunda Fabio Mollo ve Lyda Patitucci ikilisi yer almaktadır. Dizinin senaryosu ise Ivano Fachin, Tommaso Matano, Giovanni Galassi ve Ezio Abbate‘den oluşan kalabalık bir ekibe emanettir.

curon netflix 2 685x973

İlgi çeken konusuyla Netflix’in beklenen yapımlarından olan Curon, 10 Haziran’da ilk sezonunu yayınlayacaktır. İlk sezonu toplamda 7 bölüm olan Curon’un devamı niteliğinde, 2. sezonunun olup olmayacağına dair henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Curon Dizisinin Konusu

Fantastik dizinin hikayesi Kuzey İtalya bulunan “Curon” isimli kasabada geçmektedir. Yıllar sonra ikiz çocuklarına kasabasına dönen bir annenin, ortadan kaybolmasıyla başlayan gerilim dolu bir hikaye konu alınmaktadır. Curon isimli kasabanın geçmişinde birçok acı olay yaşanmıştır.1950 senesinde Renschee gölü taşarak 677 hektarlık kocaman bir alanı sular altında bırakmıştır.

Haliyle bu sel olayı kasabayı ve 150’den fazla aileyi de etkilemiştir. Yıllar sonra çocuklarıyla evine dönen annenin ortadan kaybolmasının ardından, ikiz kardeşler Mauro ve Daria’nın annelerini aramaya başlamasıyla birçok gizem ve sır ortaya çıkacaktır. Suların altında kalan sadece yüzlerce hektarlık alan değil, birçok sır olmaktadır.

curon netflix 3 685x456

Curon Dizisinin Oyuncu Kadrosu

İtalyan yapımı yeni Netflix dizisinin oyuncu kadrosu ağırlıklı olarak gençlerden oluşmaktadır. Dizinin baş rollerinde yine Netflix’te yer alan fenomen dizi Sense8‘in kadrosundan tanıyabileceğiniz İtalya oyuncu Valeria Bilello, Anna karakteriyle yer almaktadır. Diğer baş roldeki isimler ise Luca Lienello, Federico Russo’dur.

Baş rollere yardımcı olarak dizinin kadrosunda yer alan oyuncular ise Margherita Morchio, Alessandro Tedeschi, Anna Ferzetti, Giulio Brizzi, Max Malatestave, Juju Di Domenico ve Luca Castellano‘dur.

curon netflix 4 685x456

22 Eylül 2019 tarihinde ilk tanıtımını 16 saniyelik bir video ile yayınlayan dizi, gizemli havasıyla dikkatleri üzerine çekerek, 2020 yılının en beklenen yapımlarından birisi olmuştu. 29 Mayıs’ta yayınladığı ikinci fragmanıyla, merakları artıran dizinin bolca gerilim ve fantastik öğeler içerdiğini söyleyebiliriz. Netflix’in original içeriklerinde yapması çok sevdiği türlerden olan gerilim, fantastik ve macera dizileri arasında eklenecek olan Curon’u, 10 Haziran tarihinden itibaren Netflix platformunda izleyebilirsiniz.

Özellikle Netflix’te yer alan, dünya çapında oldukça popüler olan Dark, Stranger Thing, The OA, Broadchurch gibi benzer konulara sahip yapımları seven, izleyicilerdenseniz bu diziyi de sevebilirsiniz. Ayrıca, İtalyan yapımı Suburra: La Serie, Luna Nera, Baby, Il Processo, 18 Regali, Rimetti a Noi i Nostri Debiti gibi yapımlara göz atmak isteyebilirsiniz.

Filmin Yayınlanan Fragmanları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu