Contra

 Contra

Tam adı: Contra / Çağdaş Terzi
Doğum tarihi: 23 Ekim 1989
Doğum yeri: Üsküdar / İstanbul
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana

youtube-chanel Contra Contra ContraApple Music'de dinle ContraSpotify'den dinle Contra
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Contra facebook-sayfasi Contra
Başlıklar

Hakkında

Contra kimdir? Contra, asıl adı Çağdaş Terzi olan 23 Ekim 1989 İstanbul doğumlu Türk rap şarkıcısıdır. 2012 yılında yayınladığı “Ölü” isimli çalışmasıyla hem söz hem de  itimleriyle dikkatleri çeken müzisyendir.

Müzikle 2002 yılında ilgilenmeye başlayan Contra, 2004’te söz yazmaya başlamıştır. İlk şarkısını 17 yaşında hazırlamıştır. İlk albümünü ise 2008 yılında çıkartmıştır. Şarkılarında çok fazla küfür ve şiddet içerikleri olduğundan bazı dinleyici kesimler tarafından fazlaca eleştiriye maruz kalmıştır. Bu yüzden kendisi ergenlik çağındaki olan dinleyicileri için uyarıda bulunmuş ve gerekiyorsa dinlememlerini söylemiştir.

2012 yılında “İnanılmaz” isimli albümünü yayınlamıştır. Albümde yer alan “Ölü” isimli parça ile en büyük başarısını yaşamıştır. Çok kısa sürede milyonlara ulaşan Ölü şarkısının popülerliğine kendisi bile inanamıştır.

Asıl adı Çağdaş Terzi olan şarkıcı, Contra adını ünlü oyuncu John Travolta’dan esinlenmiştir. Hayatının paylaşımından nefret eden Contra’nın bu sebeple internette çok az bilgisi bulunmaktadır. Birçok şehirde sahne alan Contra, son olarak Kan Sahibi isimli şarkısını paylaşarak milyonlarca izlenme almıştır.

Diskografisi

  1. 2012 – Ölü
  2. 2013 – Ötesi
  3. 2015 – Çivi
  4. 2015 – Zyon
  5. 2015 – Tehlikeli
  6. 2016 – Mahkum
  7. 2018 – Kibir
  8. 2015 – Hitz End Şitz
  9. 2020 – Kan Sahibi

Videoları

Fotoğrafları


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu