Akıllı Telefonlar ve Tabletlerİnternet ve Web

Clubhouse Nedir? Ne İşe Yarar?

Clubhouse Uygulaması Nasıl İndirilir?

instagram takipçi hilesi

Clubhouse Nedir? Ne İşe Yarar? Clubhouse, ses tabanlı bir sosyal medya platformudur. Clubhouse, teknolojinin başkenti Silikon Vadisi’nden Paul Davison ve eski Google çalışanı Rohan Seth tarafından kurulmuştur. Girişim sermaye programı olan Andreessen Horowitz, projeye 2020 yılının Mayıs ayında 12 Milyon $ finanse etmiştir.

Clubhouse uygulaması yeni piyasaya sürüldüğü için yalnızca İOS kullanıcıları tarafından kullanılabilirdir. Ancak bir süre sonra Android kullanıcıları içinde uygulaması çıkarılacaktır. Kurucuları, platformu sese dayalı yeni bir sosyal medya platformu olarak tanımlamaktadır. Tüm bunlar, farklı konulardaki farklı sohbetlere katılabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Clubhouse

Bazı kullanıcılar deneyimi panel görüşmeleri, sosyal ağ oluşturma fırsatları ya da bir podcast benzeri canlı bir uygulama olarak tanımlamaktadır. Uygulama içindeki sesli iletişimler kayıt edilemez. Eğer kayıt etmeye ve paylaşmaya kalkarsanız banlanabilirsiniz.

Uygulamaya üyelikler davetiye ile olmaktadır. Yani bir sesli sohbete katılabilmek için karşı taraftan davetiye almanız gerekmektedir.

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Clubhouse uygulaması, sohbet odaları üstünden kullanıcılarına sesli iletişim imkanı sağlamaktadır.

Sohbet odaları konu başlığına göre kurulmaktadır. Kullanıcılar, sohbet yöneticisinden izin aldıkları taktirde sohbete ya da dinleyici olarak dahil olabilmektedirler.

Bu uygulamada, popüler sosyal medya uygulamaları olan Facebook, Twitter ve İnstagram’dan farklı olarak her hangi bir mesaj, resim ya da video paylaşımı yapılmamaktadır.

Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Uygulama ilk piyasaya sürüdüğünde sadece İOS kullanıcıları için tasarlandı. Fakat kısa bir süre sonra Android kullanıcıları içinde uygulama yayınlanacak.

Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra SMS doğrulaması yaparak hesabınızı bekleme listesine gönderebilirsiniz.

Clubhouse

Eğer daha önce bir arkadaşınız üye olmuş ise ondan davetiye alarak direk olarak uygulamaya üye olabilirsiniz. Bu sayede bekleme listesine girmeden uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm üyelik adımlarını tamamladıktan sonra ilginizi çeken ve istediğiniz bir sohbet odasına girebilirsiniz. Odalara ister dinleyici isterseniz de sesli konuşmak için girebilirsiniz.

Nasıl İndirilir?

Uygulamayı kullanabilmek için İOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefona sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra telefonunuzun uygulama marketinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

app store

Uygulama henüz çok yeni olduğu için bazı bilgiler çok net değil. Bu yüzden hem bilgiler netleşmeye başlayınca hem de Android uygulaması piyasaya sürülünce yazımız güncellenecektir.

Clubhouse

Clubhouse Uygulaması ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu