Cilt Temizliğinde Dikkat Edilecek Püf Noktalar

instagram takipçi hilesi

cilt bakımı

Cildimiz, dış yüzeyle en çok temas halinde bulunan bölgemizdir ve gün boyunca güneş ışınlarına, makyaja, toza ve etraftaki tüm bakterilere maruz kalmaktadır. Cilt bakımı ve cilt temizliği hem estetik açıdan hem de sağlık açısından oldukça önemli bir detaydır. Gece yatmadan önce, muhakkak cildimizi tüm dış etkenlerden meydana gelen kalıntılardan arındırmalıyız. Böylece gece boyunca ciltteki gözeneklerin nefes almasını sağlar ve oluşabilecek cilt hastalıklarının önüne geçmiş oluruz.

Cilt temizliğine önem verirken gelişigüzel temizleme losyonlarını kullanmak yerine, cilt tipimize en uygun olanını seçmeli ve onları kullanmalıyız. Aksi takdirde cilt temizliği yapalım derken, cildimizi daha da mahvedebiliriz. Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken birkaç basit püf noktaları vardır. Püf noktalarını doğru şekilde uygularsak, sağlıklı sonuçlar elde edebiliriz. Peki bu püf noktaları neler, hep birlikte inceleyelim.

Tonik Kullanımını Alışkanlık Haline Getirin!

Cilt temizliği yaptıktan sonra, gözenekleri açmak için muhakkak tonik kullanın. Tonik kullanımı, hem genç görünmenizi hem de dinamik bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Makyajınızı Yüzünüzde Bırakmayın!

Güne başlarken makyaj yapmak, oldukça zevkli bir durum. Ancak günün sonunda çoğu zaman yorgun olduğunuz için makyaj temizlemek size zor gelebilir. Kendinize çok kısa bir zaman ayırarak, makyajınızı temizlerseniz eğer, sabaha yüzünüz güne hazır olmuş olur ve gece de cildiniz dinlenmiş olur.

Nemlendirici Kullanmayı Unutmayın!

Temizlik sonrası cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi seçerek, cildinize uygulama yapmayı unutmayın. Yüz temizleme ürünlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, sabun seçimidir. Kuru bir cildiniz varsa sabun kullanmak yüzünüzün daha da tahriş olmasına neden olur. Sabun yerine ise alternatif olarak cilt için üretilmiş jellerden kullanabilirsiniz.

siyah nokta maskesi

Ilık Su Ve Buhar Uygulaması İle Gözeneklerinizi Kolayca Açın!

Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su kullanımı zaman içerisinde cildinizin kurumasına yol açacaktır. Ilık su ile yüzünüzü temizlemekle bu durumun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca buhar uygulaması yaparak da cildinizin rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken kurallarda, genellikle cilt tipine uygun malzemelerin kullanılmasının gerektiği unutulmamalıdır.

yagli cilt bakimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu