Cemil Kazancı

Elazığ'da Depremde Mağdur Olan Vatandaşlar İçin 2 Milyon ₺ Bağışta Bulunan Cemil Kazancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cemil kazancı 1

Tam adı: Cemil Kazancı
Doğum tarihi: ??. ??. 1961
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: Gönül Kazancı (Annesi), Ali Metin Kazancı (Babası) Mehmet Kazancı (Erkek Kardeşi)
Eşi: Ayşe Kazancı
Çocuk (ları): Ecem Kazancı (Kızı)
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1997 yılından bu yana

Sosyal Medyada

Başlıklar

Hakkında

Cemil Kazancı Kimdir? Cemil Kazancı, 1961 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Gönül Kazancı‘dır. Kardeşi’nin ismi ise Mehmet Kazancı‘dır. Baba tarafından aslen Karadenizlidir. Çalışma hayatına ailesinin kuruduğu şirketlerde başlamıştır. ilk önce jeneratör üretim ve satış sektöründe yöneticilik görevini icra etmiştir.

Daha sonra Kazancı Grup‘un enerji sektöründeki çalışmalarını daha da büyütmek ve elektrik üretmek için bir şirket kurmuştur. 1997 senesinde ilk kez faaliyet göstermeye başlayan Aksa Enerji şirketinin kuruluş aşamalarında büyük emek sarf etmiştir. Şirketlerinin pek çok farklı alanlarında çalışmıştır.

Cemil Kazancı, Aksa Enerji ve Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini icra etmiştir. 2019 senesinin Temmuz ayında  Aksa Enerji Şirketleri‘nin CEO‘su olarak görev almaktadır. 2017 senesinde FORBES tarafında kamuoyuna açıklanan Türkiye’nin En Zengin İnsanları listesinde yer almıştır. Listede net serveti 550 Milyon $ olarak açıklanmıştır. Kazançların kaynağı ise Kazancı Şirketler Grubu yani Kazancı Holding gösterilmiştir.

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ‘da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrasında pek çok sivil toplum kuruluşu, vatandaşlar, sporcular ve televizyon kanalları yardım kampanyası başlattı. Bunlar arasından en dikkat çekeni ise 26 Ocak 2020 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın sahini olduğu kanal olan TV 8‘de yaşandı.

Cemil Kazancı, Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV 8 ekranlarında yayınlanan TV 8’de Tek Yürek isimli yardım gecesine rekor bir bağış yaptı ve kamuoyunun takdiri kazandı. Kazancı, ailesi, şirketleri ve şirket çalışanları adına tam 2 Milyon Türk Lirası bağışta bulundu. Geceninin bağış rekorunun ise sahibi oldu. Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından paylaştığı storyde bir gecede reklam gelirleri ile birlikte 60 Milyon TL‘den fazla bağış toplandığını açıkladı.

Kazancı, Cook Shop Restaruant zinciri sahibi iş kadını Ayşe Kazancı ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinde Ecem Kazancı adında bir kız evladı dünyaya gelmiştir. Cemil Kazancı, ayrıca yine TV 8 ekranlarında yayınlanan Fenerbahçe WinWin kampanyası’nda da memleketi rize adına 5000 Fenerbahçe forması satın almıştır.

Kazancı Holding Faaliyet Alanları

  • Aksa Doğalgaz
  • Aksa Elektrik
  • Aksa Enerji
  • Aksa Jeneratör
  • Aksa Servis – Kiralama
  • Aksa Tarım
  • Aksa Turizm

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=LbD9tHWlFdc

https://www.youtube.com/watch?v=yO1lDIHvJEs

Fotoğrafları

Kaynak
Hürriyet

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu