Yerli Erkek Ünlüler

Cemal Toktaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Cemal Toktaş
Tam adı: Cemal Toktaş
Doğum tarihi: 14 Ocak 1983
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:…
Burcu: Oğlak
Ailesi:…
Eşi: Nergis Öztürk
Çocuk (ları): Yaman Toktaş
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2003’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cemal Toktaş Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Güneşi Gördüm isimli ünlü yapımla adını geniş kitlelere duyurmayı başarmış olan ünlü aktör pek çok dizi ve film projesinde yer almıştır.

Cemal Toktaş Hayatı

14 Ocak 1983 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu İstanbul’da doğmuştur. Hayatının büyük bölümü İstanbul’da geçmiştir. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Kariyerini aktör olarak ilerletmek isteyen ünlü isim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Lisans eğitimin ardından ilk projesi olan Evlat dizisiyle 2003 yılında ekranlarda yer aldı. Dizide Barış karakterini canlandırdı. Ardından 2004 yılında 24 Saat ve Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli TV dizilerinde oynadı. 2006 yılında bir dönemlerde damgasını vuran Sıla dizisinde Azad karakterini canlandırdı.

Kariyerinde esas önemli çıkışı ise 2009 yılında yakaladı. 2009 yılında Kara Köpekler Havlarken isimli film projesinde Selim karakterine can verdi. Canlandırdığı bu karakterle Ankara Uluslararası Film Festivali’nde ünlü oyuncuya Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu Ödülü verildi.

Ardından tekrar 2009 yılında Türkiye’de hala konuşulan Güneşi Gördüm isimli film projesinde yer aldı. Bir travestinin hayatının anlatıldığı projede Kadri karakterine hayat veren ünlü oyuncu sergilediği oyunculuk performansıyla adını geniş kitlelere duyurdu.

Güneşi Gördüm filminde canlandırdığı Kadri karakteriyle Sadri Alışık Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne aday gösterildi ve ödülü almaya hak kazandı. Yine aynı rolle Yeşilçam Ödülleri töreninde ünlü oyuncuya En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü verildi.

Daha sonrasında oyunculuk kariyerine hız kesmeden devam eden ünlü isim Doktorlar, Yılanların Öcü, Uyanış: Büyük Selçuklu, Garip Bülbül Neşet Ertaş ve Bozkır gibi Türkiye’de büyük ses getiren yapımlarda yer almaya devam etti.

Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra 2014 yılında dünya evine girdiği eşi Nergis Öztürk’le beraber Taşra Kabare isimli tiyatro sahnesini kurdu. Taşra Kabare’de çok sayıda tiyatro oyuncu ve kabare performansları sergiledi. Ayrıca Sultana adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini de Cemal Toktaş gerçekleştirdi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu