Yerli Erkek Ünlüler

Cem Gelinoğlu

instagram takipçi hilesi

cem gelinoglu 5
Tam adı: Cem Gelinoğlu
Doğum tarihi: 20 Temmuz 1983
Doğum yeri: Düzce / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Mesleği: Senarist, oyuncu
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Cem Gelinoğlu kimdir? Cem Gelinoğlu, 20 Temmuz 1983’te Düzce’de dünyaya gelen Türk oyuncudur. Orta okul ve lise eğitimini doğup büyüdüğü Düzce’de geçirmiştir. Popüler sosyal medya platformu olan Vine uygulamasıyla adını duyurmuştur.

Üniversitede istediği bölümü kazanamayarak ticarete atılan Gelinoğlu, kendi işini kurmasına rağmen aradığını bulamayınca dükkanını kapatma kararı almıştır. Açık Öğretim fakültesi İşletme bölümü mezunu olan Cem Gelinoğlu, aynı zamanda reklam sektörüne geçiş yapmıştır.

10 yıl boyunca reklamcılık sektöründe çalışmaya başlayan Gelinoğlu sonrasında 1 yıl ilaç sektöründe çalışmıştır. 2015 yılında Vine isimli sosyal medya platformunda yayınladığı videolarla büyük bir hayran kitlesine sahip olmuştur. Kısa sürede fenomen olan Gelinoğlu, 2015 yılında Ali Kundilli ismindeki komedi filmini yazmış ve oynamıştır. Büyük ilgi gören filmin ikincisini de yazıp oynamıştır.

2017 yılında Şansımı Seveyim isimli komedi filminin başrolünde yer almıştır. 2019 yılında yazdığı Aykut Enişte filmiyle beğenileri toplamıştır. Sevilen filmin ikincisi için hazırlık yapılmaktadır.

Filmografisi

  1. 2015 Ali Kundilli (senarist / oyuncu)
  2. 2016 Yok Artık 2
  3. 2016 Ali Kundilli 2 (senarist / oyuncu)
  4. 2017 Şansımı Seveyim
  5. 2019 Aykut Enişte (senarist / oyuncu)
  6. 2021 Aykut Enişte 2 (senarist / oyuncu)

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu