Cehennem Melekleri Film Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Cehennem Melekleri Film Konusu ve Oyuncuları! Cehennem Melekleri filmi, 13 Ağustos 2010 günü film severlerin beğenisine sunulmuş olan aksiyon temalı bir sinema filmidir. Filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li yer alıyor. Filmin orijinal adı “The Expendables” dır.

Cehennem Melekleri filmi, Latin Amerikalı bir diktatörü devirmekle görevlendirilen ve kısa süre sonra yozlaşmış eski bir CIA ajanı tarafından kontrol edilen basit bir kukla olduğunu keşfedecekleri seçkin paralı askerlerden oluşan bir ekibi konu alıyor. Film, 1980’lerin sonu ve 1990’ların başındaki gişe rekortmeni aksiyon filmlerine saygı duruşunda bulunuyor.

The Expendables, aksiyon sahneleri ve oyuncu performanslarına yönelik övgülerle karışık eleştiriler aldı. Ticari açıdan başarılı olan film Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Çin ve Hindistan’da gişede bir numaraya yerleşti ve dünya çapında toplam 274 milyon dolar hasılat elde etti.

Fazla zaman kaybetmeden Cehennem Melekleri filmi hakkında bilgileri verelim. İşte Cehennem Melekleri film konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları.

cehennem melekleri filmi 1
Orijinal İsmi: The Expendables
Türkçe İsmi: Cehennem Melekleri
IMDb Puanı: 6,4 / 10
Yapım yılı: 2010
ilk vizyon tarihi: 13 Ağustos 2010
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Sylvester Stallone
Senarist: Sylvester Stallone, Dave Callaham
Yapımcı: Avi Lerner, Kevin King Templeton, John Thompson, Robert Earl
Yapım Şirketi: Millennium Films, Nu Image
Başrol Oyuncuları: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li
Türü: Aksiyon
Yapım Ülkesi: ABD

Cehennem Melekleri Film Konusu

ABD’nin çevre ülkelerin iç işlerine müdahalesi genellikle “zalim diktatörleri devirmek” amacıyla yapıldığına dair genel bir algıya sahiptir. Ancak, Cehennem Melekleri adlı yapımda, bu önermenin doğruluğunu sorgulayan benzer bir temayla karşılaşıyoruz. Film, Güney Amerika ülkesindeki “kural tanımayan diktatörü devirmek” ve diktatörlük rejimini sona erdirmek amacıyla ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin öyküsünü anlatmaktadır.

cehennem melekleri filmi 4

Yeni görevleri için ülkeye gizlice giren özel birlik, kısa sürede kendilerine söylenenlerin gerçekleşmediğini fark eder. Ardından, ekip kendini büyük bir yanılsama ve ihanetin içinde bulur. Olaylar kontrol dışına çıktığında ve masum hayatlar tehlikeye girdiğinde, ekip çok daha büyük bir düşmanla mücadele etmeye başlar. Bu kardeşler takımı, onları bu göreve sokan ve geleceklerini tehdit eden kişiye karşı mücadele etmek zorunda kalır.

Cehennem Melekleri filminin yönetmen koltuğunda Sylvester Stallone oturuyor. Senaryosunu ise Sylvester Stallone ve Dave Callaham kaleme aldı. Filmin başrollerinde Sylvester Stallone, Jason Statham ve Jet Li yer alıyor. Filmin yapımcılığını Avi Lerner, Kevin King Templeton, John Thompson ve Robert Earl yapıyor. Filmde oynayan bütün oyunculara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Cehennem Melekleri filminin fragmanlarını da hemen onun altından izleyebilirsiniz.

Cehennem Melekleri Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Cehennem Melekleri filmi, 13 Ağustos 2010 günü seyirci ile buluştu.

cehennem melekleri filmi 3

Oyuncu Kadrosu

Cehennem Melekleri filminin oyuncuları şu şekildedir;

 • Sylvester Stallone – Barney Ross Karakteri
 • Jason Statham – Lee Christmas Karakteri
 • Jet Li – Yin Yang Karakteri
 • Dolph Lundgren – Gunner Jensen Karakteri
 • Eric Roberts – James Munroe Karakteri
 • Randy Couture – Toll Road Karakteri
 • Steve Austin – Paine Karakteri
 • David Zayas – General Garza Karakteri
 • Giselle Itié – Sandra Karakteri
 • Charisma Carpenter – Lacy Karakteri
 • Gary Daniels – The Brit Karakteri
 • Terry Crews – Hale Caesar Karakteri
 • Mickey Rourke – Tool Karakteri
 • Bruce Willis – Mr. Church Karakteri
 • Arnold Schwarzenegger – Trench Mauser Karakteri

Cehennem Melekleri Fragmanı ve Diğer Videoları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu