Film & Dizi Önerisi

Cebimdeki Yabancı Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Türk filmlerinde işlenen gerilim konuları genellikle belli bir çerçevede şekillenir. Dini konuları ele alarak seyirciyi korkutmaya çalışan yönetmenleri ve senaristleri bir kenara bırakıyoruz. Cebimdeki Yabancı farklı konusuyla gerilim seven kişilerle buluşuyor. Özellikle filmin gerilim ve komediyi bir arada ele alması, her sahneyi daha ilgi çekici kılıyor. İşte Cebimdeki Yabancı konusu ve oyuncuları:

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Cebimdeki Yabancı Konusu ve Oyuncuları

Bu alana filmin afiş resmi
Türkçe İsmi: Cebimdeki Yabancı
IMDb Puanı: 6.8
Yapım yılı: 2018
İlk vizyon tarihi: 2 Şubat 2018
Yaş Sınırı: 13+
Yönetmeni: Serra Yılmaz
Senarist: Murat Dişli
Yapımcı: Ferzan Özpetek, Necati Akpınar
Başrol Oyuncuları: Leyla Lydia Tuğutlu, Belçim Bilgin, Şükrü Özyıldız, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu, Serkan Altunorak, Buğra Gülsoy
Türü: Gerilim / Komedi
Yapım Ülkesi: Türkiye

Cebimdeki Yabancı Konusu

Cebimdeki Yabancı Konusu ve Oyuncuları

İtalyan yapımı bir filmden uyarlanan film, 7 arkadaşı konu edinir. Filmde 7 arkadaş bir yemek masasında bir araya gelir. Başlangıçta eğlenceli bir masa gibi görünür. Fakat işin ilgi çekici yanı zaman ilerledikçe ortaya çıkmaya başlar.

Arkadaş grubu yemeğe biraz heyecan katmak ister. Herkes masaya telefonunu koysun ve gelen tüm bildirimler sesli okunsun denir. Bir mesaj geldiğinde sesli okunacak, arama olduğunda hoparlör açılacaktır. Masadaki herkes diğerlerinin sırlarını öğrenecektir.

Oyun başlangıçta eğlenceli ilerler. Ancak masadaki kişilerin sırları ortaya dökülmeye başladıkça giderek heyecan verici bir hal alır. Aslında bu durum heyecan verici olmaktan çok daha fazlasıdır. Gelen mesajlar büyük küçük her türlü sırrı ortaya dökmeye başlar.

Arkadaş grubunun birbirlerine söylediği yalanlar dikkat çeker. Oyun giderek tehlikeli hale gelir. Ay tutulmasının yaşandığı bir gece toplanıp bir araya gelmişlerdir. Ay tutulması “aydınlanmayı ve farkındalığı” temsil eder.

İtalya yapımı bir filmin Türkiye versiyonu olarak hazırlanan Cebimdeki Yabancı filmi, 7 arkadaşın bir yemek vesilesi ile bir araya gelmesiyle başlayan gelişmeleri yansıtıyor. Cebimdeki Yabancı adlı film, telefonların içindeki sırlardan yola çıkarak hazırlandı. Filmin yönetmenliğini Serra Yılmaz yaparken senaryosu da Murat Dişli tarafından kaleme alındı. Başrolde ise birbirinden başarılı isim yer alıyor. İşte Cebimdeki Yabancı filmi hakkında tüm merak edilenler...

Arkadaş grubunun içinde çiftler de vardır. Sırlar ortaya çıkmaya başladıkça çiftler ilişkilerini kurtarma derdine düşer. Ancak her çaba sonuçsuzdur. Gelen her mesajda işler tamamen arapsaçına döner.

Filmin müziklerini Mithat Can Özer yapmıştır. Mithat Can, Sezen Aksu’nun oğludur. Filmin mükemmelliği müziklerle birlikte daha fazla anlam kazanır. Eğer daha önce filmin İtalyan versiyonu izlediyseniz ister istemez karşılaştırma yapabilirsiniz. Ancak filmi eleştirel gözle bakmadan izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Filmle ilgili bir ilgi çekici detay daha paylaşalım. Serra Yılmaz daha önce hiç yönetmenlik çalışması yapmamıştır. Bu film, onun ilk çalışması olmasıyla da dikkatleri üzerine çeker.

Filmi Netflix üzerinden izleyebileceğiniz gibi başka platformlardan da kolayca erişebileceğinizi belirtelim.

Şimdiden keyifli izlemeler dileriz.

Filmin IMDb bilgilerine buradan göz atabilirsiniz.

Cebimdeki Yabancı Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu