Yerli Kadın Ünlüler

Candan Erçetin

instagram takipçi hilesi

candan ercetin 2
Tam adı: Candan Erçetin
Doğum tarihi: 10 Şubat 1963
Doğum yeri: Lüleburgaz, Kırklareli, Türkiye
Boyu: 1.69 m
Ailesi: Abdullah Erçetin, Mevlüde Erçetin
Eşi: Hakan Karahan (sevgili)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, öğretmen
Aktif Yılları: 1986 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabifacebook-sayfasitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Candan Erçetin kimdir? Candan Erçetin, 10 Şubat 1963’te Lüleburgaz, Kırklareli`de doğmuştur. Türk şarkıcı, söz yazarı ve müzik öğretmenidir. Aslen anne tarafından Priştinalı, baba tarafında Üsküplü göçmen bir ailenin kızıdır. Çocukluğu Kırklareli’nde geçmiştir. İlkokul eğitimini Kırklareli‘nde tamamlamıştır. Ardından lisede Galatasaray Lisesi‘ni kazanarak İstanbul’a gitmiştir. Mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümünü kazanmıştır.

1978 senesinde İstanbul’da Belediye’nin Konservatuarı’nda Şan eğitimi almıştır. 1986 senesinde bir tesadüf sonucunda Oslo’da düzenlenen Eurovision Yarışması‘nda “Klips ve Onlar” isimli grubun üyesi olarak Türkiye’yi temsil etmiş ve dokuzuncu olmuştur.

Müzikal alandaki başarısına rağmen okulunu bırakmadı ve Arkeoloji’ye devam ederek, ardından yüksek lisans eğitimi için Viyana Üniversitesi‘ne gitmiştir. 1 yıl kaldıktan sonra ülkesine geri dönen Candan Erçetin, 1989’da “Siyah & Gümüş” isimli gece kulübünde yeniden müzik kariyeri için adım atarak sahne almaya başlamıştır.

1994’te,  mezun olduğu Galatasaray Lisesi’nde bulunan kadro açığını tesadüfen öğrenmiş ve müzik öğretmenliğine başlamıştır. Halen aynı lisede öğretmenlik yapmaktadır.

Televizyona adım atması ise 1994 senesinde olmuştur. Kanal D’de sunuculuğunu yaptığı “Kol Düğmeleri” isimli magazin programıyla ekranlarda yer almıştır. Aynı yılın Temmuz ayında ilk albümü “Hazırım” yayınlanmıştır. Albümde Trakya ve kökeni olan Makedonya ezgileri de bulunmaktadır.

1996 yılının yaz aylarında Türkiye’de bir ilke imza atmış ve “Sevdim Sevilmedim” ismindeki remix albümü çıkarmıştır. Ardından ikinci albümü Çapkın ve Yalan şarkısıyla büyük başarı yakalamıştır.

2004’te beşinci stüdyo albümü Melek yayınlanmıştır. Erçetin’in en sevilen şarkılarından birisi olarak halen dinlenir. 2005’te Beyazıt Öztürk ile Yıldızların Altında isimli müzikalde başrolü paylaşmıştır.

2014 yılının başında Fransa Cumhurbaşkanı olan François Hollande, Candan Erçetin’e Fransız-Türk ilişkilerine yaptığı katkılardan ötürü Sanat ve Edebiyat Nişanı vermiştir. Aynı yıl Erçetin, Galatasaray’ın yönetimine katılarak başkan yardımcısı olarak atanmıştır. Bir sonraki sezonda ise kulübün basketbol alanında sorumlu,  yönetim kurulu üyesi olarak yer alacağı duyurulmuştur.

2015’te Türk sanat müziği olarak 8. albümü Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun‘u yayınlamıştır.

Albümleri

 1. 1996 – Hazırım
 2. 1997 – Çapkın
 3. 2000 – Elbette
 4. 2002 – Neden
 5. 2004 – Melek
 6. 2009 – Kırık Kalpler Durağında
 7. 2013 – Milyonlarca Kuştuk
 8. 2015 – Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

Filmleri

 1. 1993 – Gece Melek ve Bizim Çocuklar
 2. 1998 – Anlat Şehrazat
 3. 2003 – Hayat Bilgisi
 4. 2005 – Yıldızların Altında
 5. 2006 – Yabancı Damat
 6. 2009 – Gölgesizler
 7. 2019 – Annem

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu