Beslenme ve Diyet

Çalışan Kadınlar İçin Diyet Yöntemleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Çalışan kadınlar iş yoğunluğu sebebiyle kendini ihmal edebiliyor. Düzensiz ve sağlıksız beslenme sonucu kilo alıyor, yaşam kalitesi düşüyor. Eğer kendinize güvenerek önermiş olduğumuz çalışan kadınlar için diyet yöntemlerini sabırla uygularsanız, hem daha sağlıklı hem de kilo verebilir ve enerjik olabilirsiniz.

calisan kadinlar icin diyet yontemleri

İlk olarak, bahaneleri kenara kaldırmak ile işe başlayabilirsiniz. Ev kadınları diyor ki, “Eğer çalışan bir kadın olsaydın, kesin kilo verirdim çünkü hareketli olurdum. Evde dururken sık sık yemek yiyorum.”

Çalışan kadınlar ne diyor? “Ev kadını olsaydım eğer kesinlikle kilo verebilirdim çünkü yemek yapmaya bile vaktim olmuyor, hazır yiyorum.” Bu tarz örnekler çoğaltılabilir, o yüzden bahaneleri değil gerçekleri konuşalım.

calisan kadinlar icin diyet yontemleri 5

Kıyafetiniz Gibi Kahvaltınızı Geceden Hazırlayın!

Gün içerisinde iyi görünmek için kıyafetinizi geceden hazırlıyor, ne giyeceğinizi düşünüyorsanız bunu beslenmeniz için de yapabilirsiniz sanırım. Chia tohumlu puding, peynirli sandviç, yulaf ezmesi gibi kahvaltılı hazırlıklarınızı akşamdan yapın.

Sabah suyunuzu için kahvaltınızı yapın ve dişlerinizi fırlaçalayarak işe gidin. Aksi durumlarda metabolizma hızı düşer, öğle yemeğinde fazla tüketirsiniz. Sonunda ise kilo alırsınız.

calisan kadinlar icin diyet yontemleri 2

Bilgisayar Gibi Sürahiniz de Masanızda Olsun!

Masanızın üstünde bilgisayar bulunuyor çünkü işlerinizi yapmanızı sağlıyor. Vücudunuz için de su, bilgisayar gibidir. Organların sağlıklı olarak çalışması, odaklanma gücünüzün artması, kilo vermeniz için suya ihtiyacınız var.

Saat başı bir bardak suyu yudum yudum ve oturarak tüketin. Suyun içerisinde ödem söktürücü etkisi olan salatalık, limon dilimleri, çilek ve nane gibi besinler ekleyebilirsiniz.

calisan kadinlar icin diyet yontemleri 3

İkindi Vakti Gerçek Ara Öğün Yapın!

Akşamüstü herkesin karnı acıkır, bu gerçekten normaldir! Ancak acıkınca hemen kurabiye, bisküvi, poğaça ve simit yerseniz; olmaz! En iyisi kuruyemiş, chia tohumlu, sütlü kahve, puding, mevsim meyvesi gibi gerçek besinler ile kendinizi beslemek olacaktır.

İşim yetişmeyecek ya da insanlar bana kızacak diye düşünerek ara öğün yapmayı ihmal etmeyin. Bakın etrafına birçok insan sigara molasına çıkacaktır. Sizin de on dakika ara öğün yapmaya hakkınız var!

Saat Başı Su İçmeye Devam Edin!

Su içmeye başlayan birçok insan, sık sık tuvalete gitmiş olduğundan şikayet eder. Oysa, bu oturarak çalışan ve hareketsiz yaşayan insanlar adına mükemmel bir fırsat olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu