Yerli Erkek Ünlüler

Cahit Özkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Cahit Özkan
Tam adı: 
Cahit Özkan
Doğum tarihi: 25 Aralık 1976
Doğum yeri: Çivril, Denizli, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Oğlak
Ailesi: Süleyman Özkan (Babası), Neriman Özkan (Annesi), Muhammed Özkan (Kardeşi)
Eşi: Şüheda Turan Özkan
Çocuk (ları): Emir Ziya Özkan, Hüseyin Erdem Özkan
Mesleği: Avukat, Siyasetçi
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Cahit Özkan Kimdir? Cahit Özkan, avukat ve siyasetçidir.

Cahit Özkan, 25 Aralık 1976 günü Denizli’nin Çivril ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini 1999 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamladı. 1999 ve 2000 seneleri arasında Londra’da İngilizce eğitimi aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde İnsan Hakları Hukuku alanında ve Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini bitirdi. Yüksek lisans tezini “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Yargılama Usulü” konusunda hazırladı.

Özkan, Yeşilay Zeytinburnu Şube Başkan Yardımcılığı, Anayasa Hukukçuları Derneği Genel Sekreterliği, Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı, Uluslararası Hukuk Merkezi Başkanlığı, Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanlığı ve Hukukçular Derneği Başkanlığı gibi pek çok STK’da görevler üstlendi. Ulusal ve Uluslararası pek çok organizasyonda görev aldı.

Polis Akademisi’nde öğretim görevlisi olarak insan hakları hukuku alanında dersler verdi. İdeal Hukuk Dergisi ve Hukukajansı.com sitesini hukuk dünyasına kazandıran kişidir. Bir süre Hukuk Dünyası Dergisi’nde genel yayın yönetmenliği ve editörlük görevi yaptı. Ayrıca Uluslararası Anayasa Kongresi Bildirileri, Anayasa Teorisi, Uluslararası İnsan Hakları İhlalleri ve Anayasa Mevzuatı gibi yayınlara da katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda “TBMM İç Tüzüğüne Göre Bir Dakika” ve “Tarihi, Siyasi ve Hukuki Yönleriyle Cumhurbaşkanlığı Modeli” isimli kitaplarının da yazarıdır.

Kurduğu Özkan Hukuk Bürosu’nda serbest avukat olarak çalıştı. AKP Şişli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Denizli Milletvekili olduktan sonra 1 Kasım 2015 seçimlerinde 26. Dönem Denizli Milletvekili seçildi. 2017 AK Parti Merkez Kararı ve Yönetim Kuruluna seçildi. 2018 senesinden 2022 senesine kadar AKP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı.

Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili söylediği sözler sebebi ile görevinden alındı. Özkan, “BAE teslim oldu” sözlerinin ardından AKP Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu